Wpis z mikrobloga

@Haerbin: Sam wczoraj byłem na tym festiwalu, zjadłem 20 kawałków oczywiście bez tych suchych brzegów i niczego nie żałuję. Za 60zł spróbowałem tylu smaków pizz, których nigdy w życiu bym samemu nie zamówił i człowiek zadowolony za 60zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A wykopki bóldupiące w komentarzach obstawiam że nigdy nie były na tym festiwalu i nie rozumieją koncepcji, żeby próbować zjeść więcej niż 4 kawałki
  • Odpowiedz
  • 86
Zajebiscie wypieczone, cienkie ranty włoskiej picki sa wpyte ale spojrzcie na to gunwo na zdjęciu - wielkie i grube pajdy bialego pieczywa. Brainlety sie zesraly, ze ludzie na festiwalu picki gdzie chodzi o zjedzenie jak najwiekszej ilosci roznych picek nie zra c-------h rantow xD biedaki p--------e
  • Odpowiedz
@Haerbin: ciasto niedobre więc nikt tego nie je, od zawsze uważam że za marnowanie jedzenia jest odpowiedzialny przede wszystkim kucharz
  • Odpowiedz
@G06DbT @NocnyFull Ja jebe co za zwierzęta, mówienie o suchym napompowanym cieście zrobionym z guana jako o najlepszej części pizzy i jak można tego nie zjeść XD Rozumiem cienkie ranty z dobrego jakościowo ciasta włoskiej pizzy ale to? xd Wy musicie już takie gunwo pewnie zapijać octem i zeżreć śledzia w śmietanie żeby poczuć jakikolwiek smak w tych zniszczonych tanim alkoholem i skręconymi kiepami otworach paszczowych z których wystają czarno-żółte
  • Odpowiedz
@NocnyFull: @G06DbT Popieram, ranty, z odrobiną oleju to pychotka. Ale jeśli to festiwal pizzy np. to rozumiem. Nie po to się tam płaci tyle hajsu, żeby zajmować miejsce sera i dodatków chlebem. A żołądek z gumy nie jest.
  • Odpowiedz
Ogólnie tam jest jakiś regulami? Czy mogę brać kawałek z którego będę zjadał tylko gryza? Albo wybierał skladniki? XD
  • Odpowiedz