Wpis z mikrobloga

@Leel00 ruch płaskoziemców powstał właśnie po to by nie wierzyć we wszystko i sprawdzać, a płaska ziemia miałabyć hiperbolą ale później ktoś to wziął na serio xD

@aarahon: to troche jak płaskoziemcy. Jak coś jest w necie/na jutubie/republice to jest to prawda
  • Odpowiedz
  • 40
@VoxClamantisInDeserto ale w czym problem? Moje dzieci po narodzinach były badane sprzętem od WOŚP. Jeśli jest zakupiony przez nich za nasze pieniądze to niech będzie o tym informacja. Wiem na co co roku przelewam kasę.
Robią więcej dobrego dla służby zdrowia niż NFZ
  • Odpowiedz
mimo wszystko przed wypowiedzią warto sprawdzić w google wysokość zbiórki WOŚP oraz roczny budżet NFZ


@conamirko: nie bardzo rozumiem. Co ma roczny budżet NFZ do budżetu na zakup sprzętów dla szpitali? No jest jego częścią, ale jaką częścią. Wiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zarov: WOŚP robi więcej dla służby zdrowia niż państwo? Na jakiej podstawie stawiasz taką tezę? Na przykład według danych szacunkowych z roku 2022 na zakup sprzętu ze zbiórki WOŚP wydano 206 milionów złotych. W tym samym roku z budżetu państwa tylko na zakup sprzętu medycznego wydano 614 milionów złotych. W latach wcześniejszych ta proporcja wygląda jeszcze gorzej, na niekorzyść WOŚP.
  • Odpowiedz
@VoxClamantisInDeserto: Z jakich powodów w takim kraju, gdzie służba zdrowia jest finansowana poprzez państwo z pieniędzy podatników, powstała potrzeba oddolnej inicjatywy obywateli, że takie coś jak WOŚP ma rację bytu?

To wina wośpu że istnieje i ludzie mają potrzebę płacenia na sprzęt medyczny, którego brakuje w służbie zdrowia? Czy może polityki rządów? Jeżeli pisowi tak przeszkadzał owsiak i wośp, to dlaczego nie spowodował tego że wośp byłby zbędny w takim kraju?
  • Odpowiedz
Na przykład według danych szacunkowych z roku 2022 na zakup sprzętu ze zbiórki WOŚP wydano 206 milionów złotych. W tym samym roku z budżetu państwa tylko na zakup sprzętu medycznego wydano 614 milionów złotych.


@VoxClamantisInDeserto: WOŚP wydał na sprzęt 1/3 tego co całe państwo?
Wiedziałem, że z naszą służbą zdrowia jest źle, ale nie sądziłem, że aż tak.
  • Odpowiedz
wiem, jest to dosłownie drugi wynik w google - nawet jest WOŚP jako % wydatków na sprzęt ale trzeba poszukać zamiast pisać na portalu ze śmiesznymi obrazkami


@conamirko: nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Czy ja twierdzę coś innego? Sam wiem że WOŚP ma zauważalny, ważny wkład w zakup sprzętu dla szpitali i nie rozumiem czemu miałbym to kwestionować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wiesmin: W 2021 państwo wydało na sprzęt medyczny 1 193 mln zł, a fundacja WOŚP wydała 200 mln zł, więc w roku 2022 proporcja wydatków była wyjątkowo korzystna dla WOŚP, o czym zresztą wspomniałem. Należy też zauważyć, że imprezy WOŚP organizowane są przez samorządy, co oznacza że państwo partycypuje w kosztach organizacji całej imprezy.
  • Odpowiedz
W 2021 państwo wydało na sprzęt medyczny 1 193 mln zł, a fundacja WOŚP wydała 200 mln zł,


@VoxClamantisInDeserto: Nadal 1/6 to w #!$%@?. Ja obstawiałem, że to będzie max 5%, przy zajebistych wiatrach, a ty mówisz, że gorszy wynik to około 16%-17%.

Należy też zauważyć, że imprezy WOŚP organizowane są przez samorządy, co oznacza że państwo partycypuje w kosztach organizacji całej imprezy.

I? Jeśli wynik jest dodatni, to tylko polepsza
  • Odpowiedz
@Darson666: Bardzo dziękuję za Twój bardzo merytoryczny wpis, przepełniony szacunkiem i tolerancją, czyli wartościami które chyba przyświecają WOŚP. Żyjemy w państwie demokratycznym, więc każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy, również te krytyczne wobec różnych instytucji, czy organizacji. Istnieje wiele form działalności charytatywnej, więc każdy może znaleźć coś dla siebie, wspieranie jednej konkretnej organizacji nie jest obowiązkowe.
  • Odpowiedz