Wpis z mikrobloga

Co myślicie o wymianie foteli w samochodzie na jakieś z wyższej wersji wyposażenia? Zwiększy choć trochę komfort jazdy?

Mam toyotę e21 z 2020 w bieda wersji wyposażenia i jakieś dłuższe jeżdżenie czy w trasie czy po mieście z komfortem na niewiele wspólnego.

Chodzi mi po głowie zakup takich foteli z wersji GR.
Jak sprawdzić czy takie fotele będą pasowały do mojej toyoty, musi się tylko zgadzać model (e21) i nadwozie czy coś jeszcze?
Jak obecnie nie mam podgrzewanych siedzeń a te nowe by miały - bez problemu to podłączę czy wyższa szkoła jazdy?

Jak skomplikowanym procesem jest wymiana takich siedzeń - przeciętny mechanik ogarnie czy aso?

#toyota #samochody #mechanikasamochodowa
robertx - Co myślicie o wymianie foteli w samochodzie na jakieś z wyższej wersji wypo...

źródło: IMG_7595

Pobierz
  • 5
@robertx: Sprawdziłbym czy pasuje rozstaw otworów montażowych i jak wygląda sytuacja z wtyczkami: czy są takie same, ile ilość się zgadza i najważniejsze czy fotele są wygodne. Znając obecne standardy wszystko powinno się zgadzać ale może brakować przykładowo fragmentu wiązki. Podgrzewanie foteli jest obsługiwane przez fizyczne przyciski czy z radia? Na pewno przyda się ktoś kto będzie w stanie podłączyć się kompem i zakodować podgrzewanie. Na twoim miejscu poszukałbym gruby na
  • 0
@Karbon315: Zapytam na grupie oczywiście, odezwę się też do mechanika który się by tym miał zająć czy się podejmie takiej wymiany. Podgrzewanie się włącza przyciskiem fizycznym (w ogóle wszystko się robi przyciskami fizycznymi za to kocham toyotę xD), co do tego czy fotele wygodne - pójdę sobie do salonu i posiedzę w takiej i porównam, fotele są chyba takie same do tej pory albo przynajmniej zbliżone
@robertx te z GR nie wyglądają na wygodne. Po prostu bardziej sportowe są ze względu na "kubełkowaty" design, ale kto siedział w sportowym fotelu ten wie, że na trasy to się on nie nadaje W OGÓLE.