Wpis z mikrobloga

Powoli przymierzam się do wymiany łańcucha i kasety, a przy okazji chyba też linki i pancerze, z tej okazji potrzebowałbym narzędzia, aby móc dokonać wymiany w warunkach domowych. Aktualnie posiadam tylko imbusy, więc potrzebuje (jak coś to mnie poprawcie):
- bacik, klucz do kasety,
- skuwacz / rozkuwacz do łańcucha,
- przyrząd do pomiaru zużycia łańcucha (na zaś),
- szczypce do pancerzy i linek,
- klucz do korby i suportu (na zaś),
- klucz do pedałów (na zaś),
- manometr (na zaś),
- klucz do piast (na zaś).

I tutaj rodzi się pytanie, które narzędzie jakiej firmy kupić? Rower to trekkingowy riverside, więc trochę mnie boli wydać po 100 zł za klucz, żeby coś odkręcić raz do roku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#rower
  • 6
@exyvL: najtańsze w rowerowym, albo w centrumrowerowe sobie skompletuj
Nożyce do linek to po prostu kup w jakiejś Castoramie czy innym Leroy np neotool czy inne toya za 70 zł.
I tutaj rodzi się pytanie, które narzędzie jakiej firmy kupić


@exyvL: klucz do pedalow, piast itp kup takie jak uważasz. Jeśli do użytku dwa razy do roku to ja bym kupił byle jakie byle tańsze.

Przyrząd do pomiaru zużycia łańcucha za to kupiłbym jakiś lepszy np Parktools bo precyzja wykonania to cały sens tego narzędzia.

Jeśli chodzi o manometr to po prostu kup pompkę z ciśnieniomierzem, albo kup coś typu: https://www.topeak.com/global/en/product/351-SMARTGAUGE-D2
@exyvL w tym wypadku zobacz jakieś zestawy np. Bike Hand, tylko zwróć uwagę żeby był odpowiedni tzn. jak masz support na kwadrat to żeby były do niego, jak hollowtech to do niego.
Obcinacz do linek mam Prox i całkiem dobrze się sprawują.
Dobrze jest się przerzucić na spinki w łańcuchu więc tu też przyrząd budżetowy np. Prox zda egzamin.
@exyvL: zapomniałeś o najważniejszej rzeczy.
Najważniejszej dla Twojej psychiki.
Dla spokoju ducha i aby nie niszczyć kluczy i nakrętki suportu, jeśli trafisz na zapieczony gwint.
Żeby się nie #!$%@?ć
Taki przyrząd mieli dopiero w czwartym serwisie - trzy poprzednie nie były w stanie odkręcić, bo klucz wypadał przy nadmiarowej sile i próbach nacisku całym ciałem :)
https://allegro.pl/produkt/super-b-tb-1066-wielofunkcyjne-102c45b0-5939-4cb3-a93f-15928ba8b4c8
Oczywiście możesz to zrobić sobie sam z odpowiedniej śruby i nakrętki - będzie taniej
  • 0
@Matpiotr: @Hasz5g @Misiopysioo Dzięki panowie. W takim razie rozglądać się za bike hand i prox, przymiar do łańcucha wezmę tego parktoola, a grzechotkę i nożyce wezmę z yato / neo tools
@lurker O, dobrze wiedzieć, dorzucę do koszyka :D,

jemu chodziło raczej o klucz dynamometryczny ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie, miałem na myśli przyrząd do sprawdzania ciśnienia w oponach, ewentualnie może być pompka z wbudowanym manometrem