Wpis z mikrobloga

Od roku ćwiczę FBW i lubię ten tryb, mogę sobie tak ćwiczyć do śmierci czy muszę przejść na splita? Boje się, ponieważ często tuż po siłowni idę po pracy i obawiam się 8h na nogach po ostrym treningu nóg
#mikrokoksy
  • 7
@Saprofit: dlaczego nie ma sensu splitem? Coś czytałem że fbw jest lepsze jak ktoś zaczyna chodzić na siłownię/odchudza się(właśnie ja jak zaczynałem to od redukcji) i tak cały czas cisnę FBW pomimo robienia masy teraz
@Psychedryna: Ja to rozumiem tak, że FBW pewnie jest mniej skuteczny jeśli chodzi o hipertrofie, pytanie o ile, ale nie sądzę, że to jakaś rażąca różnica. Bo druga opcja to splity czy jakies push pulle, które musisz praktycznie robić 4x w tygodniu.
Na fbw zawsze wciąż można sobie zwiększać objętość (powtórzenia + sety), więc koniec końców pewnie można dobrą masę zrobić
@Psychedryna: sądzę, że raczej chodzi o to, w jakim zakresie powtórzeń i jakimi ciężarami trenujesz.
Jeśli schodzisz z powtórzeniami, a zaczynasz mocno zwiększać ciężary robiąc ostatnie serie np na ciężarach rzędu ponad 90% maks., to przy fbw obciążasz mocno nie tylko układ mięśniowy, ale i nerwowy, a jeśli to trening przed pracą to możesz faktycznie mieć problem ze zmęczeniem.