Wpis z mikrobloga

Miałem w głowie już pomysł na łazienkę (generalny remont) bez żadnych projektantów, bo wydawało mi się, że wszystko będzie ok. Okazało się jednak, że system rur zewnętrznych, piecyka oraz niuansów jest tak duży, że bez fachowej porady projektanta się nie obejdzie.
W przyszłym tygodniu ma przyjść majster na oględziny + wycenę.
Zastanawiam się czy pierw iść na projekt łazienki - chcę iść do leroy, castoramy lub obi - a potem wołać majstra, czy odwrotnie.
Z jednej strony dobrze jeśli będę miał już gotowy projekt, gdy przyjdzie majster. Z drugiej strony może majster będzie lepiej wiedział, że np. "tutaj nie można przestawić sracza na przeciwko bo coś tam" lub odwrotnie. A może tacy projektanci w sklepach budowlanych też się na tym znają jak im przyniosę dokładne zdjęcia łazienki z wymiarami wszystkiego?

rales - Miałem w głowie już pomysł na łazienkę (generalny remont) bez żadnych projekt...

źródło: pol_pl_Armatura-lazienkowa-M81GB-1081_1

Pobierz

co robic?????

  • Pierw projekt potem majster 48.3% (14)
  • pierw majster potem projekt 17.2% (5)
  • nwm // sprawdzam 34.5% (10)

Oddanych głosów: 29

  • 4
@rales jak masz wątpliwości to radzę najpierw zamówić ziomeczka ,który to obejrzy. Od razu możesz poprosić go aby Ci wszystko zwymiarował dopiero z tym radzę się umówić na projekt. On powie co można jak i za ile przenieść albo nie. Potem ewentualnie zrobić sobie projekt i umówić montaż. Generalnie te projekty z marketów są uproszczone ale jeśli kupisz materiały to ogólnie masz je w cenie.
@rales no ja bym tam zrobił. Warto przemyśleć parę tematów jak np czy da się zrobić odpływ liniowy ,albo płaski brodzik w którym trzeba się podkuć. Przeniesienie kibelka ewentualnie. Rozplanowanie gniazdek itp. potem opisanie tego aby w projekcie było po ludzku i bez wątpliwości. Jak nikogo nie znajdziesz to mają w marketach niektórych takie usługi ,ale czasami to dość ....ekhm ciekawi fachowcy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡