Wpis z mikrobloga

bądź posłem kasztanem bez kręgosłupa, lizodupem Lecha K.

wygraj wybory prezydenckie bo #mimowszystkoduda i hehe komoruski

przywdziej zbyt duży na swój poziom intelektualny prezydencki garnitur

w przypływie poczucia władzy i sprawczości ułaskaw nie skazanych prawomocnym wyrokiem oskarżonych o nadużycia władzy (wtf)

traktuj ułaskawienie jako uniewinnienie i akt królewskiej łaski w demokracji parlamentarnej (wtf)

twardo niczym największy wąsaty Janusz obstawiaj że masz racje i wszyscy inni się mylo

bądź doktorem prawa i nazywaj się prezydentem wszystkich polaków (wtf)


Serio, Polacy wybrali debila za prezydenta. Miano najgłupszego ma zagwarantowane na naprawdę długi czas

#polityka #sejm #bekazpisu #bekazprawakow #bekazdupy
mateosz_inbecki - > bądź posłem kasztanem bez kręgosłupa, lizodupem Lecha K.
 wygraj ...

źródło: 105576173_3322309301153120_2697899800565768234_n

Pobierz
  • 18
@mateosz_inbecki: przypominam, że obecny prezydęt o mało nie przegrał swojej drugiej kadencji z gościem wystawionym na ostatnią chwilę, a nawet trochę później. No prawdziwy prezydęt fszystkich polakuf.
@ZielonaOdnowa: życiowo kaczor to niedojda, ale ma smykałkę do intryg, knucia i różnych makiawelicznych zagrywek. Co prawda są to zagrywki krótkowzroczno-doraźne, ale jednak. No i nie zapominaj, że poprzednio Tusek i spółka sami się podłożyli.
@13f14:

ma smykałkę do intryg, knucia i różnych makiawelicznych zagrywek.


Jego największym talentem jest dzielenie ludzi i nauczył się doskonale ten talent wykorzystywać, wręcz frunie na nim.
Sam PiS podobno to jedno wielkie bagno gdzie watażkowie mniejszych stronnictw łypia na siebie a Prezes te podziały podsyca i w ten sposób rządzi. Devide et impera.
@ZielonaOdnowa: no tak, to jego talent. Przy czym kaczor żadnym szachistą nie jest i nie potrafi ogarnąć rozumem więcej, niż dwóch ruchów naprzód. Nie widzi też żadnych alternatyw wobec upatrzonej przez niego ścieżki, a jego horyzont wypada gdzieś za pół roku najdalej. Np. "ułaskaw mi, Andrzejku, Kamińskiego, bo go chcę mieć pod ręką na już. Nie czekaj na wyrok. A co będzie później, to się zobaczy później."
Takich odłożonych konsekwencji doraźnych
@ZielonaOdnowa: tak, nie należy go lekceważyć. Z tym zastrzeżeniem, że jego "wyknucie" znowu prawdopodobnie będzie dawało mu doraźnie korzyści i długofalowego trupa w szafie.
@dobryziomek2137: ułaskawienie, jakie dudeł wobec nich zastosował, jest bezprzedmiotowe, bo wtedy nie byli skazanymi, dlatego też można sobie nim podetrzeć dupę. Jeśli jednak na jego skutek panowie uzyskali wolność, to czyjaś głowa powinna polecieć, a jeśli prezydęt będzie się w tej sprawie upierał przy swoim, to może to powinna być też jego głowa. Niech nie zapomina o trybunale stanu, ani o tym, że do definitywnego końca swojej prezydentury ma bliżej niż
@13f14: masz rację. Ja się zgadzam, ale też obawiam się, że przyjdzie za chwilę inny Dudeł, tym razem Dudeł do potęgi PO i wywinie podobny numer. Zasady przestają mieć znaczenie.

Btw. jak miałaby wyglądać sankcja za wykorzystywanie błędne tego artykułu Konstytucji? Czy bardziej za przekraczanie swoich uprawnień?
@dobryziomek2137: z jednej strony jest taka obawa, a z drugiej jest szansa, że następny prezydent nie będzie od Tuska. A co do sankcji, to się nie wypowiem, bo nie jestem prawnikiem konstytucjonalistą. Wiem tyle, że prezydenci nie są bezkarni i można ich ścigać za nadużycia, więc jakieś sankcje też są przewidziane (zapewne obejmujące odsiadkę). Tusek zapewne wie jak ścigać, jakie sankcje i na tym się zatrzymam.