Wpis z mikrobloga

@DJRuraWydechowa: tylko żeby jeszcze na tym ciągu kursowała komunikacja w jakiejś sensownej częstotliwości. We wtorek w środku dnia przejechałem odcinek ROK-NH i z powrotem, po drodze nie mijał mnie żaden autobus MPK, a specjalnie zwracałem na to uwagę. Jedynie taksówki i elektryki tam śmigają. To nie ma na celu promowania komunikacji miejskiej, tylko robienia na złość mieszkańcom. Zrobili "tymczasowe" buspasy na czas budowy linii tramwajowej, to nie dość, że ich nie
@DJRuraWydechowa: w Lublinie zrobili to samo i myślałem, że są bardzo głupi. Otóż nie, Unia dawała dotacje na buspasy i trzeba je utrzymać bodajże pięć lat, żeby nie stracić. Wiec dziś, z 7 lat później, co najmniej trzy buspasy zostały wycofane i są po prostu poszerzeniem dotychczas istniejących przejazdów.
I cyk, można wmócić "głupim" mieszkańcom, że komunikacja miejska jest lepsza, bo omija korki, które sami wygenerowali ¯\(ツ)/¯


@DJRuraWydechowa: Nie trzeba wmawiać, tak jest. A co generuje, autobusy z setką ludzi w środku czy sto samochodów z jedną osobą w środku? Rowerzyści? Matki z dziećmi w wózkach? Transport miejski ma sens jeśli nie stoi w korkach. Bardzo dobry pomysł z buspasami, mam nadzieję, że będzie więcej.
@DJRuraWydechowa: no ale przecież nikt Ci nie odmówi racji, tylko to jest kwestia priorytetów wynikających z strategii miasta w rozwoju infrastruktury. A takie strategie są różne. W USA jak masz 10 pasów to też gówno to daje bo są korki? Nikt nikomu nic nie wmawia, no chyba co najwyżej Ty ze swoim konserwatywnym myśleniem
@DJRuraWydechowa: komunikacja sama w korkach utyka. To jest takie na siłę zachęcanie ludzi do komunikacji. Ogólnie jak rozkopali poł miasta na raz tylko po ty by ludzi zniechęcić od samochodów.
@DJRuraWydechowa: Zaskoczę cię kolego, a to nie jest przypadkowe. Wszystkie ingerencje w infrastrukturę mają zadania "pull" albo "push". Pull to zachęcanie do korzystania, czyli wybudujemy DDR to będą jeździć na rowerach, a push to wypychanie, czyli zniechęcanie, z jazdy samochodem w tym przypadku.
W USA jak masz 10 pasów to też gówno to daje bo są korki?


@quizonmyface: Wyobraź sobie, że tak. Nawet na teksańskich wielopasmowych autostradach robią się korki. Inna rzecz, że jak autostrada ma np. 7 pasów to wyłączają 1-2 jako "express lane", kolejne 2 dla HOV i dla normalnego ruchu zostaje połowa jezdni, albo i mniej.