Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim
Ponad 3 miliardy lat temu, około 200km pod powierzchnią ziemi powstawały diamenty. Pod wpływem 50 tysięcy atmosfer i temperatury około 1300 st.C węgiel przeszedł w formę krystaliczną. Grafit, w którym atomy węgla łączą się z trzema sąsiednimi, został tak ściśnięty, że atomy połączyły się z czterema sąsiednimi, zaczęły przepuszczać światło i przestały przewodzić prąd. Kimberlit, w którym powstawały diamenty, w formie magmy przedostał się do warstw kopalnych. Nieskazitelny diament wymagał pokładów czystego grafitu i idealnych warunków. Geologiczna rzadkość takiej sytuacji tłumaczy astronomiczne ceny czystych, dużych okazów. Warstwy grafitu poddane tym procesom zawierały w większości różne inne minerały, sam grafit nie zawsze całkowicie przeszedł w formę krystaliczną i tak powstały tzw. inkluzje. Można je nazwać ciałami obcymi, niedoskonałościami i skazami, lub niepowtarzalną strukturą, która jak odcisk palca daje im wyjątkową tożsamość. W skrajnych przypadkach inkluzji jest tyle, że kończy się skala i zaczyna kategoria "sól i pieprz".
Chciałbym przedstawić Wam naturalny diament "sól i pieprz" w towarzystwie złota próby 333. Całość wykonana ręcznie od przetopienia złota.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę szczęśliwego nowego roku
#bizuteria #emdepio #pierscionek #jubilerstwo #handmade #rekodzielo #zlotypierscionek
Emdepio - Cześć wszystkim
Ponad 3 miliardy lat temu, około 200km pod powierzchnią zie...

źródło: 1p

Pobierz
  • 9
via Android
  • 0
@Meritneit Dziękuję za zainteresowanie. Nigdy nie robiłem. Warsztat specjalizowany w kierunku obróbki kruszców, choć obróbka skrawaniem podobna, ale z przetapianiem i odlewaniem trochę trudniej;) Znając więcej szczegółów- forma, gatunek drewna, wykończenie, ewentualne zdjęcia inspiracji, byłbym w stanie powiedzieć, czy temat do dźwignięcia
via Android
  • 0
@Meritneit Nie robiłem. Jest to możliwe i wykonywane, jednak wymaga sprzętu do tokarskiej obróbki kamieni diamentowymi nożami na mokro. Nie jest to standardowy sprzęt złotniczy;) bliższy kamieniarstwu. Wiem, że w Azji tego typu precyzyjne kamieniarstwo jest dosyć popularne, ale jak z dostępnością takich usług u nas, trudno mi powiedzieć
via Android
  • 1
@Meritneit Nie miałem przyjemności. Interesująca technologia. Azjatyccy producenci oferują tysiące wyrobów w granicach 10zł, co utrudnia konkurencyjność na tym polu. Jednak zastosowanie żywic transparentnych jako dodatek wypełniający, umożliwiający zatopienie w nim przedmiotu widocznego po późniejszym wypolerowaniu jest ciekawym kierunkiem. Planuję wdrożyć w przyszłości, choć bliższe jest to technice emaliowania niż samym wyrobom żywicznym