Wpis z mikrobloga

@lewoprawo: najlepsza część z obiadem dla sąsiada, czyli lewacką legitymizacją przestępczości, przez zamianę zwrotu "haracz dla patusów" na "zapomogi z podatków", żeby biedota nie wszczynała burd.
  • Odpowiedz
@lewoprawo Zawsze śmieszy takie #!$%@? z przyrównywanie do jakiegoś abonamentu. Żaden abonament tylko haracz który płacisz pod przymusem by państwo łaskawie nie wsadziło cie do więzienia.

Państwo wiele się nie zmieniło od czasów ich powstania gdy lokalny watażka zdobywał siłą władze i pobierał haracze od ludności tylko kiedyś zgarniał je dla siebie i swoich wojów a teraz jeszcze do podziału w ramach demokracji dobiera wspólników z ludności która umawia się komu #!$%@?
  • Odpowiedz
ale skoro są Twoje, to rozumiem, że możesz nimi swobodnie rozporządzać


@kuncfot: jak dziecko jest moje, to też mogę sobie nim rozporządzać do woli? Czy może fakt, że coś jest nasze nie jest jednoznaczne, że możemy robić cokolwiek co nam się podoba?
  • Odpowiedz
@lewoprawo: sojak redditowy pominął szczegół, że jak chcę to mogę nie płacić abonamentu za telefon.

Also, "miliony wypłaty dla CEO", jak zwykle widzę kontakt z rzeczywistością u wrażliwych społecznie na poziomie.
  • Odpowiedz
@lewoprawo: Ja to tylko dodam, że cała idea i koncepcja pieniądza jest w rękach rządu, a nie w rękach ludzi. To rząd decyduje, że "twoje" pieniądze są cokolwiek warte i uznaje ich moc nabywczą. Jednocześnie ten sam rząd może sprawić, że pieniądze stracą jakąkolwiek wartość z dnia na dzień. Raz, że może doprowadzić do hiperinflacji rodem z przedwojennych Niemiec, a dwa, że może też po prostu zmienić walutę na inną. Spróbuj
  • Odpowiedz