Wpis z mikrobloga

Właśnie z TVP info dowiedziałem się od prowadzącej program, że może należała by bardziej edukować młode pokolenia Polaków czym jest np odpalanie chanukowe aby wiedzieli, z czym to się wiarze.
Czy to ma coś wspólnego z Polską i jej obywatelami? Czy ma to coś wspólnego z główna religia (wyznawana przez większość spoleczenstwa) do Religi, która nawet nie ma procenta deklarowanych wyznawców w Polsce? Na oba pytanie odpowiedź twierdzaca - nie.
No ale nas należy edukować. Nic dziwnego jak pozwalają władze od komuny na to abyśmy uczyli się histori od Egiptu do kadry zdarzymy, a Woś to współczesność. Historia Polski i czasów zaborów i po nich to mało kto liznął w szkole.
Tak właśnie dlaialal patriotyczni pis jak i cudowna platforma mieli to w dupie, bo tożsamości narodowej- POLSKIEJ- ma nie być.

#pis #po, #tvpinfo #bekazpisu #bekazpo #polityka #dziennikarstwo
  • 14
wiarze

. Nic dziwnego jak pozwalają władze od komuny na to abyśmy uczyli się histori od Egiptu do kadry zdarzymy


@Gozd: Nie lubię się czepiać ortografów czy literówek, ale jak na kogoś zatroskanego o polską tożsamość to piszesz po polsku tak, że miejscami nie idzie zrozumieć o ch*j chodzi.... Zacytowanego fragmentu nie łapię ni w ząb.

Zdarzyć od dar? Czy miało być zdążymy? Jakie kadry?
via Wykop
  • 0
ale, że nie czujesz tożsamości narodowej bo Ci tego w szkole nie pokazali? Bo nie rozumiem twojego wpisu.


@danob99: różnie buduje się tożsamość narodowa w różnym kraju. U nas mówi się najczęściej o powstaniach i to najbardziej nieudane. Odbieram to jako przypominanie aby naród polski już nigdy nie próbował podobnego zrywu, bo i tak wam się nie uda.

Chodzi w nim o to abyśmy my jak zwykle uczyli swoje młodsze pokolenia
via Wykop
  • 0
Zdarzyć od dar? Czy miało być zdążymy? Jakie kadry?


@Wszebor: dokąd zdążymy miało być. Uczymy się o wszystkich a mało o sobie.
@Gozd: Nie wiem, może się coś zmieniło odkąd byłem w szkole, ale w szkołach było bardzo dużo o wszystkim co polskie, nawet na studiach na zajęciach o integracji europejskiej, prawie narodów itd. miałem o niejakich Pawle Włodkowicu. Postaci raczej o nikłym znaczeniu w dziejach jako takich.

A jeśli chodzi o historie, to od XIV wieku, 5 do 10% (w "szczytowych" mieszkańców Polski stanowili Żydzi, i pomimo rzezi w latach 40tych wielu
via Wykop
  • 0
udawanie że kultura żydowska nie ma znaczenia w polskiej historii to spore nadużycie


@filas312: oj udawanie, że Polska kultura nie ma znaczenia w żydowskiej historii ( gdy wcale Europa wywala zydow od siebie przyjęła ich Polska) jest bardzo wielkim nadużycie. A słyszałeś aby jakieś jatolickie obrządki Żydzi u siebie robili? Bo było by to dziwne.
via Wykop
  • 0
typie, ty o polskości będziesz uczył jak ty dwóch zdań razem nie potrafić złożyć xD


@slapdash: nie uczę o polskości a pokazuje obłudę osób u władzy. BardOwj obchodzą żydowskie święta niż katolickie. Ale jak widzę nauczyli was katolików ciągle nadstawiać to kolanko policzki.
Wytresowali społeczeństwo bardzo, A jak widać po gadaniu pani dziennikarki będą to chcieli robić bardziej aby to Polsacy wiedzieli i szanowali wszystko a reszta mogła na nas płuc
via Wykop
  • 0
@slapdash: ja przynajmniej mimo błędów- bo je robię. Dostrzegam coś co takim jak ty unyka albo specjalnie walicie w błędy aby zakończyć rozmowę gdyż do tematu nie macie argumentów - a to widać strasznie na wykopie.