Wpis z mikrobloga

#ladnefelgi #felgi #racingline #samochody #motoryzacja

Postanowilem zakupić felgi na stronie ladnefelgi.pl firmy Recing line 18" rozstaw 5x112 za ok 4000zl. Pierwsza dziura od miesiąca w którą wjechałem (bo miesiąc temu kupione felgi i zimowe opony). Felga niestety się wygięła a w oponie od razu powstała dziura. Chciałem zamówić jedną sztukę lub dwie oczywiście brak takiej możliwości. Przestrzegam wszystkich przed zakupami tych gówno felg bo lepsza pierwsza dziura i felga podbita i nie da się jej wyprostować bo zniszczy się rant a foremka która sprzedaje te felgi ma w nosie klienta.
airflame - #ladnefelgi #felgi #racingline #samochody #motoryzacja

Postanowilem zakup...

źródło: 20231229_120904

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I ich certyfikaty amerykańskie Zhejang...


@airflame: o chłopie, Zhejiang Buyang Auto Wheel co ltd, na alibabie felgi od nich to 80$ za najdroższe w hurcie. Firemka w PL rucha klientów na maksa.
W sumie są szanse że jak poszukasz na aliexpress to może ci się uda znaleźć takie same za kilka stówek i kupić jedną.
Ale osobiście bałbym się na tym chińskim gównie jeździć.
  • Odpowiedz
@airflame: a to nie jest wina opony? przecież masz profil tylko 40, a nie 55,60 czy 65
Felgę daj do prostowania zapłacisz 100-200zł i śmigasz dalej.
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678: Nie wyprostujesz jej bo popęka ten piękny kolor, bo aby ją wyprostować musiał byś ją nagrzać i wtedy ten kolor zacznie się sypać.
  • Odpowiedz
@airflame: no to chyba lepiej stracić raptem kilka cm koloru na jednej feldze, niż kupować komplet nowych felg za kilka tysięcy a te złomować.
i tak masz wydartą felgę niżej co będzie wyglądać gorzej od małego paska z innym odcieniem. Szczerze mówiac to nie wiem nad czym się tu zastanawiać.
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678: No nie no kupowanie nowych 4 tych gówien nie ma sensu. Ale jak Ci napisałem jak zaczniesz ją prostować posypie się kolor. I będzie wyglądało to bardziej gówniano niż wygląda.
  • Odpowiedz
@airflame: tzn. używki kupowane przez facebooka, olx, allegro, itd.. generalnie "od ludzi",
w ASO czasami da się wyrwać w promocyjnej cenie, bo te regularne to mają zaporowe,

niemniej istotne to aby były właśnie to ori felgi z jakiegoś tam bwm/audi/opla i już będą 2 levele wyżej pod kątem jakościowym
  • Odpowiedz
a to nie jest wina opony? przecież masz profil tylko 40


@r5678: no to jeszcze kwestia jak szeroko opona, ja mam fabryczny rozmiar 245/40R18 i już tam ze 3-4 razy przywaliłem w coś, że sądziłem, że felga będzie do prostowania ale cały czas prosta

o takie zwykłe wjechanie w typowe "klasyczne" dziury to oczywiscie nie liczę bo to regularnie,
a te badziewne chińskie felgi to nawet od takich drogowych dziur
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: nie miałem z chińczykami do czynienia, zawsze brałem używki ori, bo felgę uznaje za dość kluczowy element bezpieczeństwa. a różnice oryginał/zamiennik jeszcze chiński potrafią być astronomiczne, ot po prostu zastanowiło mnie czy niski profil opony nie przyczynił się do wygięcia felgi i czy na oryginalnej alu 18 nie byłoby takiego samego efektu.
  • Odpowiedz