Wpis z mikrobloga

#eu4
Dziwna sprawa, miałem wojnę z Hiszpanią jako Bizancjum, miałem wypuszczony Leon jako wasala + robiłem reconquer. Zawarłem pokój, w tym samym dniu mianowałem go jako Pronoia (mam wybraną opcję, że od razu staje się non hereditary) i automatycznie odziedziczyłem. Kilka razy mi się w tym momencie europka wysypała ( ͡° ͜ʖ ͡°), a mimo tego za każdym razem automatycznie dziedziczyłem. Co ciekawe, to Galicji na tej samej zasadzie już nie odziedziczyłem. Oba wasale miały normalnego władcę + dziedzica.
Bug? Na to wygląda, ale dlaczego dla jednego wasala działa i jest powtarzalne, a dla drugiego nie?

Jeszcze śmieszniejsze było to, że przed końcem wojny, gdy Leon był okupowany przez Hiszpanię i zrobiłem z niego Pronoię, to został odziedziczony przez Hiszpanię, jako mój wasal xD
  • 1
@Midnightwish: Jest jakiś (chyba) bug, który sprawia, że kraj dostaje nowego władce dzień po dniu z jakiegoś powodu. Łatwo to można zaobserwować u pepików na starcie, jak przeskakuje władca niemal natychmiastowo. Podejrzewam, że w twoim przypadku striggerowało to dziedziczenie.