Wpis z mikrobloga

Siemanko. Czy ktoś ze zgromadzonych posiada lodówkę Whirlpool? Mam model W7 811O OX od dwóch lat i wszystko było z nią ok. Dzisiaj natomiast zauważyłem, że zamroziło mi warzywa, które trzymam w szufladzie zaznaczonej na zdjęciu poniżej. Dodatkowo w tylnych rogach szuflady pojawił się szron. Czy ktoś orientuje się co może być przyczyną?

#agd #lodowka #whirlpool
produkt - Siemanko. Czy ktoś ze zgromadzonych posiada lodówkę Whirlpool? Mam model W7...

źródło: LODÓWA

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@Bad_Wolf: @Knoblauch wielkie dzięki, być może faktycznie problemem jest bardziej niż zwykle załadowana lodówka i przez to zasłoniłem jakieś otwory wentylacyjne, będę to sobie monitorował. :)

@WielkiNos: @Nowa_Zielonka_:
nie zmieniałem temperatury, jest taka sama odkąd zacząłem z niej korzystać.
  • Odpowiedz
  • 0
czujnik temperatury, może termostat. Przestaw trochę pokrętło i zobacz czy coś się zmieni


@grisha: nie zmieniałem ustawień temperatury, obecnie mam 5°C, przy czym na tej dolnej szufladzie napisane jest "Fresh Box 0°C".
  • Odpowiedz
Czy ktoś orientuje się co może być przyczyną?


@produkt: zaburzony obieg powietrza wewnątrz. Dodatkowo sprawdź drożność kanalika odpływowego - na tylnej ścianie lodówki (wewnątrz!) powinna być rynienka ociekowa, w niej nie ma prawa stać woda.
  • Odpowiedz
@produkt: szukaj takiej rynienki, do której może spływać woda wykraplająca się na tylnej ściance, będzie gdzieś nisko, może przebiegać równo z krawędzią jakiejś półki i przez to być trudna do wypatrzenia. Randomowe zdjęcie z netu, ale w każdej lodówce to może inaczej wyglądać. Zwykle na wyposażeniu jest dynks do przepychania kanału odpływowego, jeśli już go zgubiłeś (jak 90% nieświadomych userów), to podpowiem, że skuteczna jest klasyczna plastikowa słomka do napojów albo
Jarek_P - @produkt: szukaj takiej rynienki, do której może spływać woda wykraplająca ...

źródło: YWxlZC5qdjYZDixwGgp7I1pWeCpcU3V1DU5gYRoSdmZKVGo7GhY8ORENNi1QXCk7VhsqIFEfdycUQzMuUl5rZ0pfdXMNXjYjDwMobkJcLS4UAj8pGAI6PhkCMyYYHTYzFxsxKhgCOjYUCT5tXwE-dQU

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: kurde, głupia sprawa, bo za cholerę nie mogę czegoś takiego znaleźć. W instrukcji jest załączony obrazek, ale on jest niezbyt precyzyjny, jak to zwykle bywa z instrukcjami. Poniżej wrzucam zdjęcie jakiegoś otworu, który znajduje się za jedną z szuflad w lodówce. Myślisz, że to może być to? Osobiście nie wydaje mi się, ale żadnego innego dynksa nie znajduję.
produkt - @Jarek_P: kurde, głupia sprawa, bo za cholerę nie mogę czegoś takiego znale...

źródło: dynks

Pobierz
  • Odpowiedz
@produkt: W lodówce jest za ciepło i termostat pompuje zimniejsze powietrze, żeby wyrównać straty.
U mnie też zamrażało warzywa w tej szufladzie. Okazało się, że miałem kawałek odczepionej uszczelki, przez co po zamknięciu drzwi pozostawała mała szpara, przez którą ulatywało zimno. Po umieszczeniu uszczelki na swoim miejscu wszystko wróciło do normy.
  • Odpowiedz
Myślisz, że to może być to?


@produkt: jeśli to co na zdjęciu to jest pionowa ścianka, to nie. Zresztą, jaka by nie była, nie. To musi byc rynienka zapewniająca odpływ kropli, tak jak pokazuje instrukcja. Gdy powyjmujesz półki z lodówki co masz na tyle, gładką ścianę od końca do końca? Woda z tej ściany jak będzie spływać grawitacyjnie w dół, nie trafi po drodze na coś, co ją przechwyci?
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: obejrzałem już całą tylną ściankę od góry do dołu :D nie ma żadnej rynienki ani otworu, który potencjalnie mógłby przechwytywać wodę. To jest lodówka "no frost", nie wiem, czy to ma znaczenie, ale być może w takich lodówkach nie ma tego rodzaju odprowadzenia?
  • Odpowiedz
@produkt: właśnie sęk w tym, że zwłaszcza w tych lodówkach ono musi być, inaczej no-frost nie ma sensu, musi być coś, co odprowadza skropliny. Zresztą jak sam pokazujesz, instrukcja o niej wspomina.
W mojej lodówce (LG) ta rynienka jest zrobiona tak, że licuje się z półką nakrywającą szuflady na warzywa, licuje się z jej krawędzią, więc póki się tej półki nie wysuje, można nie dojrzeć :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: niestety za cholerę tego nigdzie nie widzę. :D W międzyczasie zauważyłem, że chyba coś słabo chłodziarka chłodzi - wsadzam rękę i nie czuję jakiejś wielkiej różnicy w temperaturze (zamrażarka działa ok). Od początku miałem ustawione na 5 stopni, teraz obniżyłem na 4.

Nie wiem, czy tak powinno być, ale jeśli chodzi o grzałkę z tyłu lodówki, to gorący jest tylko pionowy element/drut blisko krawędzi lodówki. Pozostałe zwoje są delikatnie letnie.
  • Odpowiedz