Wpis z mikrobloga

Pracuję zdalnie i wybieram miasto na pomieszkanie sobie przez około rok albo pół roku i po wstępnej analizie Łódź przykuwa moją uwagę. Dlaczego? Bo jest stosunkowo bardzo tanio jak na miasto tej wielkości, a dzięki właśnie byciu czwartym miastem Polski musi się w mieście dużo dziać, jest bogata gastronomia itd. W Łodzi nigdy nie byłem, więc pytanie, czego to miasto nie ma, że średnia cena kawalerki jest 700 zł niższa od Wrocławia, Krakowa czy nawet od Rzeszowa o 300 zł. Jak się mieszka w Łodzi? Kojarzy się ona z patusami i niebezpieczeństwem - jak z tym jest? Przyznam, że na początku celowałem w mniejsze miasta, żeby więcej odłożyć z pensji, ale skoro Łódź taka tania to wydaje się okazją. Może jakaś kiepska dzielnica zaniża średnią cenę? Wobec tego jakie dzielnice są warte sprawdzenia?
#lodz
  • 15
Kojarzy Ci się z przemocą i patusami ale to było dobre 15 lat temu, teraz to tak łatwo (czytaj za darmo) w mordę nie dostaniesz. Przejdziesz się Limanką w nocy i co? I nic. W łeb nie zarobisz. Tak że tym się nie przejmuj.
Gorzej jest z infrastrukturą i ogólnym stanem dróg. Dużo stoisz w korkach albo zastanawiasz jak przejechać skrzyżowanie i nie przeciąć opony. Korki, korki i jeszcze raz korki. Nowe
@lunaexoriens Łódź kojarzy się z przestępczością, ale w rzeczywistości nie wydaje mi się by odbiegała od innych miast. A przez utwierdzoną w społeczeństwie opinie Łódź jest odrzucana. Wiele razy słyszałam jaka to Łódź jest szara, brzydka etc. A moim zdaniem nie do końca. Po prostu ma inny klimat. Nie ma typowrgo rynku jak w Krakowie, czy we Wrocławiu, ale chociażby przez to jest ciekawa.
A sam Wrocław też - wiele osób się
@lunaexoriens: fatalna komunikacja miejska, stan dróg, nieskoordynowane i źle pooznaczane remonty, władze miasta skupione bardziej na robieniu sobie PRu niż na faktycznym zarządzaniu. łódź to taka pisowska polska w pigułce, mamy dofinansowanie do invitro, chromowane serce z chin za 800k przed manufaturą i pomnik jednorożca, ale o czystych ulicach i równym chodniku zapomnij.
@justNone: @cacum3 @justNone To ciekawe, że piszecie o Poznaniu. Byłem tam i faktycznie zrobił na mnie wrażenie lepsze niż chociażby Wrocław. Takie przyjemne, zielone miasto z jeziorami, a do tego z parkiem narodowym niedaleko. Wolałbym jednak coś tańszego niż Poznań, no ale na mojej liście jest.

@Mirek007 @nathaliekill Co ciekawe mieszkałem w Nowym Sączu przez 10 miesięcy i czułem się całkiem bezpiecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przyda