Wpis z mikrobloga

@pionas1337: nie ten procesor, musiałbyś emulować x86. Albo wersja switchowa na emulatorze switcha, ale to już trochę jak budowanie linii autobusowej żeby pojechać raz do pani k*rwy.
@miloszy: właśnie rozważam nawet kupić switcha po to żeby pyknąć jedyneczkę i dwójeczkę na łóżeczku, ale na tym skończyłoby się moje granie więc tak jak mówisz trochę mija mi się to z celem
@pionas1337: Jedynka powinna ruszyć na Crossover, jak nie chcesz płacić to możesz sobie ogarnąć WINE, które też ma wsparcie dla Maków z procesorami ARM (soft x86 też jest wspierany przez Rosetta 2), chociaż będzie to wymagało więcej zabawy. Gothic 2 NK możesz ogarnąć za pomocą projektu OpenGothic. Jest to open source'owa implementacja silnika G2 NK i, o ile się nie mylę, to można na nim przejść całą grę i wspiera Maki
@pionas1337: Zainstaluj darmowy Porting Kit. Mnie śmiga, tylko ja na Intelu. Jedynka mi ruszała od strzała. Przy dwójeczce wskazane będzie zainstalowanie patchy (co nie oznacza, że nie odpali bez, ale nie chcesz bez), ale to oczywiste. Sam Porting Kit wspiera ARM, więc z nim problemu nie będzie.
@sierramikebravo: to jest inny procesor. Wirtualka nie emuluje ci procesora. Linuxa i Windowsa odpalisz na x64, bo są skompilowane pod tą architekturę, Applowskie M1/M2 mają inną architekturę procesowa, co za tym idzie, nie zainstalujesz Windowsa nawet na wirtualce.
@pionas1337: Kupno switcha dla Gothika to słaby pomysł, i to nie dlatego, ze coś jest ze switchem nie tak (moim zdaniem jest to dobra hybrydowa konsola jeśli nie oczekujesz mocy konsol stacjonarnych) ale same porty GOthików są średnie po prostu. No i mają kiepskie sterowanie, zamiast przekopiować to z pluginu zGamePad, to zrobili jakies własne biedne.
W tym przypadku pragnę wspomnieć, ze te porty robi Alkimia, a nie Piranha Bytes, więc
@miloszy: mam intela, więc nie powiem ci na swoim przykładzie, ale widzę, że ludziom się to udaje na Apple M1 (pewnie dzięki Rosseta wkomponowany w system).
Jedynie narzekają na FPSy, ale sam musisz spróbować. Zainstalowanie programu, który ci poleciłem, nie jest skomplikowane. Później już tylko klikasz w plik .exe jak w Windowsie i instalujesz. Masz architekturę, jaką masz – wirtualizacja Windowsa tego nie zmieni. Zresztą Porting kit to nie wirtualka –
mam intela, więc nie powiem ci na swoim przykładzie, ale widzę, że ludziom się to udaje na Apple M1 (pewnie dzięki Rosseta wkomponowany w system)


@Korda: Sam odpalałem gry z Windowsa na Maku M2. Da się, Crossover i WINE na którym bazuje mają wsparcie dla macOS ARM i są w stanie użyć Rosetty 2 do odpalania softu x86 (tak, 32 bitowego także)
to jest inny procesor. Wirtualka nie emuluje ci procesora. Linuxa i Windowsa odpalisz na x64, bo są skompilowane pod tą architekturę, Applowskie M1/M2 mają inną architekturę procesowa, co za tym idzie, nie zainstalujesz Windowsa nawet na wirtualce.


@miloszy: W teorii, bo i Linux (od kilkunastu lat) i Windows (w sumie chyba na poważnie od 10) mają wersje ARMowe. Windows od 11 się szykuje na ARM "na poważnie", więc pewnie za 10-15
@nostalgiwolf: @miloszy @pionas1337 Na M1 Pro grałem w Korniki Myrtany na VM z windowsem 10 albo 11 przez Parallels. Na 14 dni jest za free, potem trzeba się bawić ze zmianą czasu w systemie. Aczkolwiek były drobne błędy graficzne na niebie, jednak wydajnościowo byłem zaskoczony.