Wpis z mikrobloga

@inko-gnito: mają czystą sinusoidę na wyjściu, sprawdzałem oscylogramy z analizatora. Silniki pomp dobrze z nimi współgrają.
Tylko z nimi miałem taki problem że często się przełączały na zasilania z baterii pomimo że w sieci nie było żadnego zaniku ani przysiadu napięcia.
@inko-gnito: na tym czarnym zasilam Piec Vaillant + pompki. do tego 4x100Ah aku...
plus masa jakes switche, etc co tam mam, APkow

fakt czasem im odwaliło, ale składam to na karb ze ma to chyba z 10 lat.
@slavkowsky: czytałem opinie, że już przy minimalnym wahnięciu napięcia przełączają się na akumulator. Z jednej strony, to nawet dobrze że tak się dzieje. Planuję kupić ten biały do awaryjnego podtrzymania zasilania w kotłowni.
@msr99: co masz na myśli pisząc, że im "odwaliło"?
@inko-gnito: no właśnie ze ostatnio się pare razy w nocy przełączało i piszczy...
może faktycznie odchyłka napięcia, ale ciężko się to kontroluje. poza tym...nie przeszkadzało, ostatnio się uspokoiło..

u mnie działa nawet gdy napięcie w sieci było ~253V. ( od PV w okolicy )

podsumowujac: warto, za te kasę nie kupisz nic lepszego. właściwie to chyba nawet nie wiem co będzie lepszego. UPSy maja rachityczne aku. tutaj z moimi AGMami dają
@inko-gnito: nie udało mi się zdiagnozować do końca problemu, u mnie i u sąsiada dzieje się podobnie, w innej miejscowości niby problemów nie zgłasza. Odsyłałem na serwis, nic nie znaleźli. Badałem analizatorem czy napięcie w sieci jest dobre i było wzorowe, nie było przyczyny dla której powinien się przełączyć a mimo to robił to. Czasami to i po kilka razy na minutę. Zaczynał tak głupieć że wolałem go wyłączyć bo za
c @slavkowsky co do napiecia wachan - nie sadze aby było to. aż sobie sprawdziłem dzisiaj
228V - 236V na jednej z faz. nie piszczał

ja doszedłem do tego ze jak piszczy - odłączam od 230V, czekam chwile i podłączam i się "naprawia"
@msr99: o ile jest dobrze zrobione to może być i w Mongolii :D Lepiej jakby tu to klepali nazywając się volt POLSKA, może udałoby im się to zdiagnozować we własnym projekcie a nie w importowanym od chińczyka.

na allegro są inne pod hasłem ups sinus, ja bym unikał tych ze zdjęcia
@slavkowsky: wyczytałem, że on piszczeniem sygnalizuje przeciążenie. Może masz za dużo sprzętu pod niego podłączone?
Ostatecznie kupiłem ten biały z akumulatorem AGM 100ah. Jakim prądem trzeba ładować taki akumulator? Tam jest przełącznik 5A i 10A
@inko-gnito przeciążenie u mnie nie wchodzi w grę. Coś jest nie tak z upsem.
Może u Ciebie będzie działać dobrze, z tym tylko że mój działa miesiąc bez problemu a kolejny miesiąc wariuje. Prąd może być spokojnie 10A