Wpis z mikrobloga

Lubię majsterkować, malować, jakieś naprawy itd. i ostatnio tak sobie myślałem żeby spróbować przekwalifikować się i podziałać na własną rękę w wykończeniówce. Dniówka tysiąc zł brzmi nieźle, teoretycznie. Ale jak policzyłem koszty - ZUS, narzędzia, samochód, do tego jeszcze pit, zdrowotna - to już nie wygląda tak fajnie. Żeby przyzwoicie zarobić (10-12k na rękę) trzeba by robić dwie łazienki miesięcznie, i tak przez okrągły rok.

#praca #remontujzwykopem #budownictwo
  • 10
@czykoniemnieslysza:

Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się do niej po prostu nie nadaje – takie słowa od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego usłyszeli w 2017 roku uczestnicy konferencji „Odpowiedzialność przedsiębiorców za Polskę”
@czykoniemnieslysza możesz spróbować ale nie jest tak kolorowo, raz zarobisz tysiąc raz trzysta, samochód ci się spieprzy, potrzebujesz dużo narzędzi w jak zachorujesz to możesz złożyć wniosek do zus i otrzymasz 1000zl i bądź pewnie że będziesz miał kontrolę i będą cię prześwietlać,.kasę fiskalny VAT księgowa. Trzeba to porposru lubić, jak chesz robić to tylko dla kasy nie polecam.
- łazienkę z reguły robi się trochę dłużej


@Aeciatko: 10 dni roboczych to są dwa tygodnie kalendarzowe, myślę że to realna wartość (przy robocie wartej 10k), oczywiście po wprawieniu się itd. No i te 10k przyjąłem ostrożnie, myślę że można by iść w górę.
@Aeciatko

1. Zależy jaką i jak ona ma wyglądać, ale tak to prawda ciężko z wszystkim na gotowo zmieścić się w 10 dni

2. Tak. Jeśli nie Przerwa technologiczna to np w zimę pracy jest mniej zwłaszcza w mniejszych miejscowościach i ciężko utrzymać płynność

3. Wykończeniówka akurat za ciężką fizycznie to nie jest. Znam majstrów po 60 i bez problemu robią. Zależy jak się w życiu prowadzisz i jakie zdrowie masz