Wpis z mikrobloga

Rowerowe świry, chciałbym kupić jakiegoś gravela/szosę (wolalbym raczej gravela z uwagi na uniwerslanosc). Niekoniecznie nowego, przedział to do 800e.

W oko wpadł mi ten oto Cube, model z 2019 roku.
https://www.kleinanzeigen.de/s-anzeige/cube-hpa-cross-race-gravel-bike-gravelbike-shimano-58cm-hydrau/2375504981-217-16350?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Czy warto brać rower używany z takiego rocznika, czy lepiej kupić jakiegoś najtańszego gravela z dechatlon/szukać używki ale z 2022/2023?

Zawodnik za mnie póki co żaden, mam riverside 500 do wożenia córki i wycieczki rodzinne ale chciałbym coś czym mógłbym się wybrac w dłuższą przejażdżkę sam.

#rower
  • 19
  • Odpowiedz
@Evanthas: kupuj używkę, ale sprawdź dobrze czy pasuje pod Twój rozmiar. Liczą się części, które są w środku - a takich nie dostaniesz w rowerach od Decathlon w tej cenie. No i od razu leć na porządny, zaufany serwis.
Sam jeżdżę Giant Revolt 1, polecam. Ale Cube to bardzo dobra marka, a ten model nie jest zły.

Inna kwestia czy na pewno potrzebujesz gravela, jeździłeś nimi w ogóle? Może wystarczy Tobie
  • Odpowiedz
  • 0
@wesolakielbasa dzięki! Absolutnie ciężkie przełajówki nie wchodzą w grę. Kręcę się dookoła monachium, głównie asfaltem ale chce mieć możliwość żeby zjechać z niego czasami tak jak to opisałeś w leśna, ubitą ścieżkę/dookoła jakiegoś jeziora po żwirowej drodze.
  • Odpowiedz
@Evanthas: serio, najpierw wypożycz na dobę (decathlon ma taką opcję) i wtedy kupuj, jak już to używkę.
W rowerze naprawdę najważniejsze jest to jaki masz osprzęt, a nie czy jest nowy lub stary. Serwis powinien zniewlować jakiekolwiek mankamenty.

Tylko zwróć uwagę czy to odpowiedni rower pod Twój wzrost (w netach znajdziesz sobie rozpiskę, pewnie na stronie producenta tego modelu). Jeśli rower nie pasuje pod Twój wzrost to go nie bierz, bo
wesolakielbasa - @Evanthas: serio, najpierw wypożycz na dobę (decathlon ma taką opcję...

źródło: stolec

Pobierz
  • Odpowiedz
@Evanthas: na spd jeździ się łatwiej i szybciej. Ale też trudniej, to na pewno.
Powodzenia w zakupach i pamiętaj o najważniejszym, by najpierw sobie pojeździć i przekonać się czy ten rower jest na pewno dla Ciebie.
  • Odpowiedz
@Evanthas: ja prdl, dopiero przeczytałem co napisałem. Łatwiej i szybciej ale też trudniej xd
Mialem na myśli to, że łatwiej i szybciej jeśli jesteś w ruchu, ale przy każdym zatrzymywaniu się musisz pamiętać by wypiąć buty, bo zaliczysz orła.
  • Odpowiedz
chce mieć możliwość żeby zjechać z niego czasami w leśna, ubitą ścieżkę/dookoła jakiegoś jeziora po żwirowej drodze.


@Evanthas: każdy rower pojedzie po ubitej ścieżce, rowery wymyślono zanim powstały drogi, a wtedy nie było amortyzacji.
Gravel jest wyższy i łatwiej nim pokonywać stromizny, nie złoży się w pół na korzeniach jak szosówka mogłaby (chociaż też niekoniecznie).
Jak chcesz uniwersalny rower, to szukaj raczej trekkingowy. Taki z błotnikami i bagażnikiem.
Nie dość, że
  • Odpowiedz
  • 0
@wykopyrek hej mam już rower trekingowy. Szukam czegoś czym mogę zjechać z drogi ale też pojechać trochę szybciej/może nadążył za znajomymi na podobnego typu rowerach.

W zasadzie odrobiłem lekcje, nie pytam o to czy gravel to dobry rodzaj roweru tylko czy ten konkretny model jest dobry/wart swojej ceny
  • Odpowiedz
@Evanthas: ten Cube jest bardzo spoczko, przerzutki 105 są świetne. Sam mam Tiagrę, czyli niby niższa. Jeśli dorwiesz coś z Ultegrą albo DuraAce to w ogóle kosmos, ale chyba trudno będzie w tej cenie.

Karbonowy widelec, plus dobre przerzutki. To najważniejsze.
Nie masz w okolicy jakiegoś sklepu a la te rowery bernard? Kogoś kto specjalizuje się w używanych rowerach?
Tak byłoby Ci najłatwiej znaleźć.
  • Odpowiedz
@Evanthas nie znam niemieckiego i muszę już wychodzić, ale powpisuj odpowiednie hasła i poszukaj. Tym sposobem będziesz miał odnowiony, używany rower i okazję, by przejechać się na paru, wypróbować który Ci najbardziej leży. I nie śpiesz się, to chyba najważniejsze. A, i na przyszlosc polecam pomysleć nad full susspension emtb, daje jeszcze wieksza frajde. Wszystkiego dobrego w nowym roku!
wesolakielbasa - @Evanthas nie znam niemieckiego i muszę już wychodzić, ale powpisuj ...

źródło: temp_file7986142985252507311

Pobierz
  • Odpowiedz