Wpis z mikrobloga

#netflix #telefony #elektronika #elektroda #xiaomi #samsung

Mam problem z Netflixem. Konkretnie z filmami w trybie HDR. Na telewizorze Samsung filmy HDR wyglądają świetnie. Kolory są żywe, obraz lekko ciemniejszy, ale głębia kolorów i cienie są bardzo żywe. Z kolei na telefonie Xiaomi Mi 11 T PRO I apce Netflix te same filmy w HDR są beznadziejne. Kolory sa wypłowiałe, jakieś takie szare. Czerń jest szara. Tak jakby ktoś ustawił jasność i kolory zredukował do 50%. Problem dotyczy tylko filmów w HDR, bo z kolei filmy starsze bez HDR wyglądają o niebo lepiej bo kolory są żywe, a obraz jest jasny ale nie wypłowiały. Nie idzie wyłączyć HDR w aplikacji Netflix na telefonie. W ustawieniach telefonu też nigdzie nie idzie nic zrobić. Wszystkie polepszające algorytmy są wyłączone, tonacja kolorów wyświetlacza domyślna. Na YouTubie HDR działa bez zarzutów. Kolory i kontrast żyleta. Dodaje klatkę filmu, żeby zobrazować o co mi chodzi. W komentarzu jak taka klatka wygląda na TV, albo w telefonie w filmie bez HDR.
berecik - #netflix #telefony #elektronika #elektroda #xiaomi #samsung 

Mam problem z...

źródło: temp_file1865912893309849266

Pobierz
  • 11
@berecik tak wyglądało HDR na moim telewizorze. 43' za 3500zł z beznadziejną jasnością, nie było po co tego włączać, może jedynie jakiś bardzo ciemny film by wyglądał znośnie. Jeśli twój telefon ma dobry ekran to może jakieś ustawienie eko blokuje jasność.
@pozmu Nie mam żadnych ustawień eko typu tryb oszczędzania energii. Tak jak napisałem w YouTube obraz działa jak należy w HDR. W Netflixie na telefonie jest tragedia. W TV problemu nie ma bo obraz działa poprawnie.
@berecik aha, czyli to problem programowy najprawdopodobniej, innej wersji Netflixa nie możesz zainstalować więc niejako jesteś skazany na ich support :(.