Wpis z mikrobloga

@robertkk dla tego państwa strata w ludziach to nie strata. mężczyźni po to są żeby ich wysyłać na front.
(zasadniczo wydaje mi się że inne państwa też tak uważają ale niedobra o tym mówić)
  • Odpowiedz
@robertkk: Donbass po Mińsku-2 miał zostać częścią Ukrainy jako autonomia. Lecz Ukrańska strona nic nie zrobiła dla tego. Bo tam władza jest pro-banderowska (i to najmniej).
  • Odpowiedz
@robertkk: ja mam korzenie z miejsc które były w WKL. Tam po polsku chyba niewiele rozmawiało nawet w tamte czasy. Lokalna gwara rosyjska ma wspólne cechy z białorusińskim.

Ale podoba mi się język polski.

Jeszcze po innej linii głębokie Polskie/Litwińskie korzenie też są możliwe.
  • Odpowiedz
  • 8
@Saszka_PL: nie szkodzi, byle byc po dobrej stronie w tej wojnie.
D----s powinien byc caly czas czescia ukrainy i tyle, bo taka byla wola ludzi w chyba 1991, nie ma tu wiekszego pola do dyskusji. A rosja zrobila tyle ze wywolala wojne
  • Odpowiedz
  • 1
@Saszka_PL D----s łudził się, że zostanie częścią Rosji jak Krym a był potrzebny tylko do destabilizowania Ukrainy i jako mafijne księstewko KGB.
  • Odpowiedz
@robertkk: Przecież Rosja nie rujnuje sobie gospodarki. Pomyliło ci się z Ukrainą, której gospodarka bez zachodniej jałmużny padnie w ciągu kilku tygodni.
  • Odpowiedz
@robertkk pełna zgoda, jest tylko jeden problem. Nie po to wyciąga się sprzęt z magazynu i wywołuje wojnę żeby się potem poddać.

Tylko całkowite rozbicie sił zbrojnych rosji zapewni pokój. Albo upadek Ukrainy. Ale wtedy to kto wie co się będzie dalej działo.
  • Odpowiedz