Wpis z mikrobloga

@mattwoo: mówię ci że tak wygląda rzetelne dziennikarstwo. Powiedzenie, że to nie jest taka propaganda jak za pisu to jak powiedzieć że uśmiech do laski na pasach to nie jest to samo co gwałt zbiorowy. Niby można ale jednak jakoś niesmacznie stawiać te dwie rzeczy obok siebie.
  • Odpowiedz
  • 16
nie powiecie mi Mircy, że tak wygląda rzetelne dziennikarstwo


@mattwoo: tak wygląda amator przygotowujący relację. Przecież tam nie ma żadnych kłamstw. Energia z wiatraków jest tania. Gmina, o której mówią ma dużo wiatraków. Po prostu gość się nie nadaje do swojej roboty
  • Odpowiedz
@Mandarex:
Służę swoją subiektywną opinią:
- Pan Janusz z ulicy na początku mówi, że wiatraki powinny ogrzewać domy; Jak? Poczytaj o kosztach ogrzewania domu pompą ciepła nawet z fotowoltaiką w net-billingu biorąc pod uwagę koszty pompy (20-30k, piec gazowy 6k) i fotowoltaiki (10 kWp 30-40k)
- Co z szerszym spektrum informacji, samo OZE się na nic nie zda, Polsce potrzebny jest ATOM i to w pierwszej kolejności, nie ma i nie będzie technologii do magazynowania energii, OZE może być jedynie uzupełnieniem miksu energetycznego
- Na pomorzu wieje o wiele bardziej niż w innych regionach, nie wieje też zawsze
- 54 wiatraki dają dość energii dla 4 gmin jak Potęgowo (Potęgowo ma 1402 mieszkańców, polska
  • Odpowiedz
Poczytaj o kosztach ogrzewania domu pompą ciepła nawet z fotowoltaiką w net-billingu biorąc pod uwagę koszty pompy (20-30k, piec gazowy 6k) i fotowoltaiki (10 kWp 30-40k)


@mattwoo: Co to ma do rzetelności?

- Co z szerszym spektrum informacji, samo OZE się na nic nie zda, Polsce potrzebny jest
  • Odpowiedz
  • 2
@Natrent jeśli było #!$%@? a jest źle, to może jest lepiej niż było, ale wciąż nie jest dobrze. Nie głosowałem nigdy na PiS i nigdy nie zagłosuję, ale nie mam zamiaru udawać że coś mi się podoba tylko dlatego że nie jest pisowskie. Tak ciężko to zrozumieć? Czy w twojej głowie jak ktoś nie kocha bezkrytycznie nowej władzy i nowej telewizji to musi być pisowcem i nie ma innego wytłumaczenia? Poseł
  • Odpowiedz
Jak nie rozumiesz mojego punktu, to trudno, może nawet dostaniesz jakiegoś plusa za reductio ad absurdum :)

W Polsce potrzebny jest ATOM i to jest najwyższy priorytet, #!$%@? o wiatrakach i przedstawienie ich ludziom bez wiedzy jako remedium jest po prostu nierzetelne, dodatkowo usprawiedliwia rządowe ruchy w tym zakresie.
Zwróć szczególną uwagę uwagę na "ludziom bez wiedzy" .
Wydajemy ROCZNIE chyba 160 mld na rolowanie długu i rozdawnictwo. Duża elektrownia jądrowa to
  • Odpowiedz