Wpis z mikrobloga

#budowadomu #ogrzewanie Czołem. Mam w domu podłogówkę. chciałbym dodać możliwośc zamknięcia obiegów w salonie, gdy temperatura w nim przekroczy zadana. Aktualnie mam sterownik nakorytarzu i wlacza ogrzewanie. Przeplywy sa wyregulowane tak, ze jest OK, ale jak sie wiecej gotuje, jest wiecej ludzi, czy mocniej poswieci slonce (salon na poludnie) to robi sie tam cieplej i grzanie nie ma sensu. Zakladam, ze musialbym zamontowac na rozdzielaczu silowniki terminczne na te obiegi, ktore chce zamykac (3szt.), do tego jakis sterownik w salonie i cos, co bedzie sterowalo tymi silownikami. Jakies podpowiedzi z waszej strony?
  • 9
  • Odpowiedz
Jak dla mnie to nie zda egzaminu takie sterowanie. Ale możesz spróbować i mnie wprowadzić z błędu jak się sprawdzi. Poczytaj o samoregulacji podłogówki.
  • Odpowiedz
  • 0
@tomszczyk U mnie to wygląda tak:
- na rozdzielaczu mam założone termostaty (salusa), które są po kablu sterowane sterownikami w pomieszczeniach (Auraton)
- główny sterownik od pieca mam w przedpokoju, ale wyłączyłem na nim sondę pomiarową, żeby nie wyłączał całości domu jak nagrzeje się w przedpokoju.
zjadak - @tomszczyk U mnie to wygląda tak:
- na rozdzielaczu mam założone termostaty ...

źródło: temp_file52249706876676967

Pobierz
  • Odpowiedz