Wpis z mikrobloga

Hej Mircy,
przeglądajac kilka rzeczy z nadpotliwością, na którą wydaje mi się, że choruje doszedłem do niedoczyności tarczycy. Wiekszość objawów się zgadza, ale też niektórych nie jestem pewien bo w sumie nie zwracałem uwagi na nie. W rodzinie pamiętam, że prababcia miała jakiś problem z tarczycą. Przechodząc do sedna, miałem badania krwi i moczu we wrześniu i wszystkie wyszły w normie oprócz cholesterola, czy może on mieć związek z tarczycą? I teraz się zastanawiam nad rozwiązaniem problemu i najwyżej wykluczeniem tarczycy, czyli zrobieniem badania tsh, ft3, ft4. Jaka jest najprostsza droga? Skontaktowałbym się z lekarzem rodzinnym i skonsultował wszystkie moje wątpliwości, ale aktualnie mieszkam 110km do niego i pokonywać tą drogę za każdym razem finansowo mi się średnio opłaca. Jakby ktoś mógł mi wytłumaczyć najprostszą drogę do zdiagnozowania się wraz z jej kosztami to byłbym strasznie wdzięczny, bo ja jestem ciemny w sprawy medyczne a nie mam do kogo się zwrócić.

#niedoczynnosctarczycy #lekarz #zdrowie #pytanie
  • 3
@OscarHolmes w przypadku nfz najpierw musisz iść do lekarza poz, który najpewniej skieruje Cię na badanie tsh i ewentualnie usg. Z tymi badaniami wracasz do swojego lekarza i dostajesz skierowanie do endokrynologa.

Jeśli chcesz iść do endokrynologa prywatnie, najlepiej zrobić badania krwi przed wizytą, bo dobrze mieć co pokazać lekarzowi :) Możesz poprosić o skierowanie swojego lekarza poz (wtedy nie płacisz) lub iść do najbliższego laboratorium (wchodzisz "z ulicy", płacisz ok. 75