Wpis z mikrobloga

#tvpis ogólnie skąd to oburzenie o te zarobki? W sumie to sie nie znam ale wydaje mi się ze to są normalne kwoty dla ludzi na wyższym stanowisku w telewizji (niezależnie czy TVP czy TVN czy POLSAT). Pewno niektórzy programiści podobnie zarabiają a mają pracę przy klikaniu w kąkuter a nie muszą się w żaden sposób prezentować przed ludźmi.
Żeby nie było że to popieram, bo TVP w formie jakiej było powinno być dawno zaorane i wszystkie te komuchy powinny polecieć na zbity pysk ale te zarobki wydają mi się "normalne" jak na takie stanowisko i aktualną inflacje. Tym bardziej że to kwoty brutto.
Jeżeli się myle to mnie poprawcie xD
#bekazpisu
  • 29
  • 0
@kishurki: a też nie wiem xD ale taki pereira jakby nie było był szefem TVP info, to musiał samo z siebie dobrze zarabiać, nie rozumiem oburzenia że zarabiał po 55 k brutto miesięcznie.
@arkadiusz-nicki: ale to akurat problem niskich wynagrodzeń posłów, senatorów, prezydenta i innych funkcjonariuszy kraju np pracowników samorządowych xD ja dostałem z dupy jakąś posadę w korpo za 12k brutto i to nie jest w cale górny limit widełek, a nie jestem programistą. czyli co, skoro zarabiam pół z tego co prezydent to mam mieć tyle samo władzy i wpływu? ja osobiście uważam że zarabiają mało jako urzędnicy najwyższego szczebla, ale każda
  • 0
@kishurki: ja znam osobiście jednego typa w jednej firmie polskiej co zarabia 25 k na miesiąc. A to nie jest nawet korpo jakieś. A co do posłów i prezydenta oni mają dużo innych "wspomagaczy finansowych i formalnych" inaczej tam by się nie opłacało siedzieć normalnie.
@DFWAFDS to nie jest główny prezes TVP tylko dyrektor pionu informacyjnego, gównostanowisko. Masz porównanie z brytyjskim odpowiednikiem(picrel), może to ci da do myślenia. Poza tym nie da się tyle zarobić w spółce skarbu państwa, musiał się wykazać kreatywną księgowością. Te zarobki to skandal.

Sam Glapa, który no jednak jest szefem NBP zarabiał mniej od tej gnidy Adamczyka xd
eleganckichlopak - @DFWAFDS to nie jest główny prezes TVP tylko dyrektor  pionu infor...

źródło: temp_file3710867961523981577

Pobierz
@DFWAFDS: chyba ci się pomyliło miesięcznie i rocznie. Żaden programista, lekarz ani prawnik nie zarabia 187k MIESIĘCZNIE. Dla porównania: prezydent Duda zarabia 25k miesięcznie brutto, natomiast premier Tusk zarabia 18k. Natomiast prezes NBP Glapiński i prezes Orlenu Obajtek zarobili w zeszłym roku po około 108k miesięcznie.

To oznacza, że Adamczyk był najlepiej oplacanym funkcjonariuszem państwowym.