Wpis z mikrobloga

Mirki, ktore mialy stycznosc z betonem komorkowym z pioro-wpustami

Postawili mi mury i nie wiem czy to fuszerka czy norma - mianowicie szczeliny miedzy bloczkami z pioro-wpustami.
Jakies 20% bloczkow ma szczeliny do ~3 mm, co prawda nie jest na wylot, ale wyglada to partacko. Jest tez kilka wiekszych szpar na wylot zaszpachlowanych.
Kierbud mowi, ze w normie i nie jest zle, mur trzyma poziom i to jest najwazniejsze. Sasiad budowlaniec powiedzial, ze on tez tak robi i nie ma co sie czepiac.

Zwracaliscie uwage jak u Was byly wykonane mury? Bez pioro-wpustow chyba byloby lepiej, bo tam po prostu musialaby byc spoina z zaprawy.
To jest w Polsce norma, ze zostawia sie takie szczeliny?

#budowadomu #budujzwykopem #budownictwo
  • 34
@hszan: U mnie jest to samo, kierownik mi powiedział, że tak jest dobrze. Od środka tynki to zakryją za jakiś czas, z zewnątrz docieplenie. Też mi to dziwne się wydaje. Ja zanim przyjdą tynkarze to jak coś robię i zostaje trochę kleju to szpachluje te dziury od środka i tyle.
@wykopiem_albo_zakopiem ale element musi być dosuniety...
@GorinNoSho82 fajnych nacie kierowników co nie sa w stanie murarzy #!$%@?ć że nie potrafią murować. Przecież to się bierze z niezrozumienia murowania na suchy zamek. Bloczek układa się od góry w nie dosuwa z boku przez co tam gdzie jest piuro-wpust dostaje się zapreawa i dlatego są przerwy.
@hszan: norma i ciesz się, że masz pióro-wpust, masz jeden mostek mniej, znaczy setki na całym domu.

i jak kładziesz tynki to po kiego to szpachlujesz? robić nie masz co czy pedant?
przyjdzie tynk zatka i wyrówna
  • 0
@mizabud: @antekdomagala czyli to raczej rzadkosc, ze wystepuja takie szpary czy po prostu norma w tym kraju to partactwo?
Czytalem, ze jak ktos chce miec mur bez takich dziur, to musi sam go sobie zrobic, bo zadnej ekipie nie chce sie robic dokladnie.
  • 0
@mizabud: ja to rozumiem, ze mozna zrobic dobrze. Pytam sie tylko czy to cos faktycznie powszechnego, bo wszyscy mowia mi, ze przesadzam i mi zaraz moi partacze uciekna
  • 0
@mizabud: na duzych budowach stawia sie domy z bk pw? Myslalem, ze wieksze obiekty to pustak lub silka. Chyba, ze masz na mysli jakies osiedla zabudowy szeregowej, ale tam tez raczej tylko pustaki?
ja to rozumiem, ze mozna zrobic dobrze. Pytam sie tylko czy to cos faktycznie powszechnego, bo wszyscy mowia mi, ze przesadzam i mi zaraz moi partacze uciekna


@hszan: powszechnie akceptowalne, ale moim zdaniem to bardzo duza wada. Potem wieje z gniazdek jak sa na scianach zewnetrzych. Kiedys sie murowalo na zaprawe z kazdej strony i nie bylo tego problemu. Teraz wymyslili jakies kleje cienkowarstwowe czy inne pianki i majstry maja #!$%@?
to z bk tez potrafi wiac?


@hszan: i to jeszcze jak. Jezeli sa szczeliny to juz raczej nic z tym nie zrobisz. Styropian jak sie klei to sa szpary nawet okolo 1cm, wiec wiatr hula az milo. Ostatnio przy tych wichurach ostatnio to mialem darmowa klime przy gniazku jak ladowalem telefon xD