Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób z #homeassistant które mają ogarnięte dodatki typu Frigate generalnie obróbkę obrazu. Chciałbym się tym pobawić, jednak mam kilka wątpliwości na starcie, może ktoś pomoże rozstrzygnąć.
1. chcę doinwestować w sprzętowy GPU, oczywiście Coral, ponieważ mój HA stoi na Dellu WYSE 5070 z wolnym slotem na wifi będzie to oczywiście Coral w wersji M.2. Pierwsze pytanie: czy warto doinwestować do wersji dual edge? Cena +50% i dużo i mało, jeśli warto - dopłacę, pytanie, czy warto, np. od ilu kamer równocześnie analizowanych zauważę różnicę?

2. dopiero zacząłem się wgryzać w temat i może pytam o coś trywialnego, ale jakoś nie mogę rozkminić. Jak właściwie instaluje się Frigate? Jeśli mam HA postawione bez żadnych proxmoxów, po prostu jako HAOS, można to wstawić do systemu po prostu jako dodatek? Z bardzo wstępnych lektur winika mi, że istnieje to jako custom integration w HACS, ale tak nie do końca jestem pewien, wolę spytać.
  • 15
  • Odpowiedz
@Jarek_P ad.1 nie warto doplacac bo ci tego wyse nie obsluzy. Tylko pojedynczy bo tam jest jena linia...
Mam frigate z coralem ale na proxmoxie z kontenerem osobnym jako frigarte z coralem i dzoala ok. Obciazenie cpu ok. 5-10% z 2 kamerami na coralu.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: 2 - HAOS czyli pełen system z obsługą dodatków więc bez problemu możesz zainstalować Frigate jako addon. Jakbyś chciał mieć na innej maszynie to wtedy używa się Frigate Proxy.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: jak kupisz juz to daj znac za ile. I swoją drogą ostatnio doszedłem do wniosku ze jednak nie chce friagte, ze wykrywa i tak srednio, zajezdza procesor i ze lepiej kupic juz kamerki z rozpoznawaniem zweirzat ludzi itp
  • Odpowiedz
  • 0
@ozzi91: na Kamami jest za 196zł. U oficjalnych niestety Out of Stock, znalazłem chyba tylko w jednym sklepie z tych rekomendowanych przez samego Corala, ale tam wysyłka kosztowała drożej, niż sam moduł.

ze wykrywa i tak srednio, zajezdza procesor


@ozzi91: ja się nie znam, ale rozumiem to tak, że obróbkę obrazu przejmie ten moduł Coral, więc na obciążenie procka samego serwera nie powinno to mieć zabójczego wpływu.

i ze lepiej
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Hacs integration jest do integracji frigate z ha, add-on to frigate. Potrzebujesz obu o ile nic się nie zmieniło jeśli o add on chodzi. Ja na jednym coralu mam kilkanaście kamer i jest ok
Żebyśmy mieli jasność coral nie robi obróbki obrazu, obróbkę robi CPU, coral robi tylko inferencję
@ozzi91 Nie zgodzę się że lepiej kupować kamery z rozpoznawaniem. Jeśli wiesz co robisz frigate daje dużo większe możliwości custumizacji.
  • Odpowiedz
1. chcę doinwestować w sprzętowy GPU, oczywiście Coral, ponieważ mój HA stoi na Dellu WYSE 5070 z


@Jarek_P: achtung, bo J5005 ma tylko PCIe v2.0 (x1 w porcie A+E, dysk nvme tam zapięty wyciąga ledwo marne 300-340MB/s), a o coralu piszą:

All systems require support for MSI-X as defined in the PCI 3.0 specification
  • Odpowiedz
  • 1
@hrumque: nie podam linka, ale pamiętam sprzed kilku miesięcy ktoś z facebookowej grupy Home Assistant Polska robił porównania i wersja M.2 wygrywała prędkością.
  • Odpowiedz