Wpis z mikrobloga

Jak ustawić przeglądarkę Brave/Chrome, aby pozostać zalogowanym na YT, a jednocześnie nie być zalogowanym na google.com?

Mam włączone czyszczenie cookies po zamknięciu przeglądarki ("Clear cookies and site data when you close all windows") i jako wyjątek dodane tylko [*.]youtube.com, a mimo to ciągle jestem zalogowany także na google.com.
Pamiętam, że dawniej byłem zalogowany tylko na YT, a google przeglądałem jako niezalogowany użytkownik.

#chrome #brave #google #youtube #przegladarki #przegladarka #internet #komputery #it #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 10
  • Odpowiedz
@roninq6: Chyba się nie da, bo login YT to login Google, a ciasteczka do loginu Google są trzymane bodajże dla *.google.com. Mam obecnie wbite loginy do wszystkich swoich alt kont i to dla *.google.com mam najwięcej ciasteczek.

Jeżeli nie zależy Ci na komentowaniu na YT (z resztą nie warto bo 2/3 komentarzy z dupy filtruje algorytm) możesz wbić subskrybowane kanały do jakiejś wtyczki czytnika RSS czy cuś i w ten sposób
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: Ale do niedawna właśnie działało mi to tak, że na google byłem wylogowany, a na YT cały czas zalogowany. Gdzieś od ~miesiąca zauważyłem, że jestem cały czas zalogowany na Google i te ciasteczka z Google się już nie czyszczą.

Zależy mi w sumie na wszystkich funkcjach YT, więc ciężko by mi było używać tego w taki sposób.
  • Odpowiedz
@roninq6: Być może Gugiel zmienił sposób autoryzacji, że te ciasteczka do logowania są trzymane "centralnie" do wszystkich usług. Albo w Chrome/Chromium coś się zmieniło.

Zobacz czy czyszczą się ciasteczka dla *.google.com, ewentualnie zobacz sobie to rozszerzenie, choć w przypadku śmierci Manifest v2 padnie i ono. Ale jeszcze czas pokaże jak się losy potoczą.
  • Odpowiedz
Nie ma takiej opcji, YT = google. W Firefoxie masz dodatek Multi Account Containers, tworzysz sobie różne profile i możesz mieć otwartych 5 kart a na każdej być zalogowanym na inne konto google. Albo na 1 karcie być zalogowanym a na innych nie. Działa to trochę jak profile w innych przeglądarkach tylko że w chrome każdy profil to osobne okno, ustawienia, dodatki. A w Firefoxie wszystko w 1 oknie.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: To o czym piszesz to synchronizacja przeglądarki z kontem google:

Allow Chrome sign-in
By turning this off, you can sign in to Google sites such as Gmail, without signing in to Chrome
  • Odpowiedz
  • 1
@supra107: @nad__czlowiek: @gwbkbw98: Udało mi się to naprawić. Okazało się, że gdzieś tam na samym dole, w wyjątkach od czyszczenia cookies miałem jeszcze wyjątek dla drive.google.com. Po usunięciu tego wyjątku i zamknięciu przeglądarki, jestem wylogowany na google.com i jednocześnie zalogowany na YT. Elegancko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czyli jednak tak nie do końca YT = Google
  • Odpowiedz