Wpis z mikrobloga

@Elberus: dźwięk to kwestia obiektywna, która zależy indywidualnie od każdego słuchacza. Jedni wolą mocniejsze basy, inni czyste soprany, jeszcze inni dźwięk surround czy inne #!$%@? muje.

Na początek ściągnij sobie darmową appkę https://www.fxsound.com/ i pobaw ustawieniami, korektorem itp.
Przy dobrych słuchawkach powinno Tobie wystarczyć, nie ma sensu kupować zewnętrznej karty dźwiękowej jeśli nie pracujesz z muzyką, lub nie jesteś konkretnym audiofilem. Jeślibyś takowym był to najprawdopodobniej znałbyś też tego gościa: https://www.youtube.com/@0dB-pl
  • 0
@Suheil-al-Hassan: to nie #audiovoodoo( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wesolakielbasa to jakaś generyczna odpowiedź? nie jestem aż tak wtajemniczony. nie mam co robić z pieniędzmi, a słuchawki mi się dematerializują więc wpadłem na pomysł, że kupię jakieś za tysiąc czy tam dwa tylko chyba bez sensu ich używać na zintegrowanej karcie zwłaszcza, że to gunwo ALC1220 niby "premium" generuje szumy i trzaski po podłączeniu słuchawek do tylnego panelu.
@Elberus: Ja bym kupił zewnętrzny DAC na Twoim miejscu. Imo lepszy efekt osiągniesz niż na kartach dźwiękowych(chociaż i tam na pewno się perełki znajdą). Ile chcesz wydać?
@Elberus: nie, to szczera rada rodem z mego skromnego serduszka. Z tego co widzę po Twoich wypowiedziach audiofil z Ciebie żaden (spokojnie, to nie obelga. Sam nie uważam się za audiofila, choć pół życia mam stricte związanego z muzyką) i dlatego nie ma sensu tak przepłacać, wydasz tylko kasę bez sensu.

Poważnie, sprawdź sobie tamtą appkę i pobaw ustawieniami.
A za słuchawki nie przepłacaj 1000 czy dwa, tylko wypróbuj te, które
@Elberus u mnie tak to wygląda, ale nie sugeruj się i znajdź swój dźwięk. Ja mam podłączoną mini wieżę Yamaha do laptopa i tak mi osobiście odpowiada. Nie lubię mocnego basu, lubię czysty i przejrzysty dźwięk.

Gdy podłączam słuchawki używam innego profilu dźwięku, bo ten się dla nich nie sprawdza. A co do słuchawek to od jakiegoś czasu używam wyłącznie Huawei FreeBuds Pro 3 i jestem baardzo zadowolony. Potrzebowałem słuchawki z mikrofonem,
wesolakielbasa - @Elberus u mnie tak to wygląda, ale nie sugeruj się i znajdź swój dź...

źródło: Zrzut ekranu 2023-12-27 183752

Pobierz
@wesolakielbasa: DT990 to są w studiach używane głównie ze względu na cenę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jak Mirek audiofilem nie jest to pewnie też mu na płaskiej charakterystyce nie zależy i pewnie bardziej będzie zadowolony z czegoś z profilem V
@Elberus: to już takie czasy, że CPU ogarnia dźwięk z palcem w jednym wątku i te wynalazki sprawdzają się w jakichś starych pudłach i tyle.
Jedyne co możesz potrzebować to wzmacniacz słuchawkowy a nie do wszystkich słuchawek będzie Ci potrzebny.
@Elberus: Osobiście używam zewnętrznej karty Sound BlasterX G5 razem ze słuchawkami beyerdynamic dt770 pro/80 ohm. W mojej płycie głównej jest układ Realtek ALC 892. Jak dla mnie różnica jest spora, ale podejrzewam, że dla wielu ludzi taka różnica jest nie warta wydania dodatkowych 500 zł. Karta zewnętrzna oprócz lepszego dźwięku ma też większą moc wyjściową i jest w stanie zagrać słuchawkami o wyższej impedancji, ale to dla wielu też będzie szczegół,
@wesolakielbasa zgadzam się co do Beyerdynamic, ale nie 990, tylko 770. Próbowałem się do 990 przekonać, przez jakiś czas tylko ich używałem i z ulgą wracałem do 770. Natomiast do rekreacyjnego słuchania wybrałbym chyba Audio technika M50, bo są żywsze, bardziej dynamiczne, szczególnie dołem. Do tego jakiś DAC na USB, nawet tani Fiyo, i będzie pan zadowolony. Ludzie, z którymi o tym rozmawiam, zwykle nie wierzą, że może być taka różnica w
@curva: I to jest dobra rada :) Ja używałem wcześniej na przedwzmacniaczu słuchawkowym AKG K240, cena jak za budżetowe a byłem bardzo zadowolony z efektu. Audio Techniki nie słuchałem ale wiem, że to b dobra marka i Mirek też mógłby sobie spróbować.

Podsumowując, @Elberus nie wydawaj 2k na słuchawki, tylko przesłuchaj sobie te modele:

BeyerDynamic DT 990 i DT 770
Audio Technika M50
AKG K240 (najtansza opcja)
A jeśli lubisz porządny