Wpis z mikrobloga

@RozkalibrowanaTurbopompa: Bardzo dobra decyzja. Teraz skoro powiedziało się A, to trzeba powiedzieć B, żeby nie wyszło, że mamy ochote dowalić tylko nielubianej przez siebie grupie społecznej. Postuluję finansowanie w ten sam sposób partii politycznych, domów kultury, teatrów, szkół (a przynajmniej studiów wyższych), wszelkich świadczeń socjalnych i oczywiście stop z jakimikolwiek grantami z budżetu państwa dla organizacji pozarządowych
@cichy-spokojny-grzeczny: właśnie tak może być, że kościół bedzie zadowolony. 200 milionów to niby dużo ale też nie aż tak dużo. Z PIT na szybko szukając mamy 46.7 mld zł, 200 mln to mniej niż 0.5% tego. Ustalą ten podatek na 0.5%, wzorem Niemiec będzie można wybrać czy finansujesz kościół czy jakąś organizację dobroczynną (tego wzkazania nie unikniesz) i wyjdzie na jedno, tylko ludzie będą mieli bardziej poczucie że finansują kościół bezpośrednio
Kościelni dowalą zaporowe ceny np. chrzestu, celem rekompensaty, to już w ogóle będzie exodus od kościoła


@laress:

No ja się jednak spodziewam, że "niedzielni ateiści" będą zaciskać zęby i będą płacili. Niby słychać z tej kloaki "bóg tak - kościół nie" - ale jednak do tego kościółka biegają.

Choć też mam nadzieję, że się to w większości posypie i zostaną im prawdziwie religijne osoby. Do nich, jako apateista, mam jeszcze jakiś