Wpis z mikrobloga

@mati1990 tak zapewne zrobiło 90% osób które widziało ten post i stąd zerowe zainteresowanie? Na hejto siedzi tyle osób ile przewonie się przez wypok w godzinę xD to jakby tak chcieli czarnolistowac to nic by tam nie było (nie żeby coś tam było w ogóle xd)
@Pan_Slon mamy tutaj ciekawsze posty niż jakieś chińskie routery
@zielony_goblin: nie mówię o hejto tylko tutaj, nie chcesz nie oglądaj, są ludzie co lubią drutowanie. Po to istnieją tagi #homelab czy #siecikomputerowe co ci przeszkadza że ktoś sobie wrzuca co go interesuje dla osób które też to interesuje?

@Pan_Slon czemu fizyczny router, nie lepiej połączyć z serwerem na 10500t? ten bananapi 500zł i masz łącze tylko max 2x 2,5gbe. Serwer na 10500t +32gb ramu + x540sr2 2x sfp+ daje ci
@Pan_Slon: niby tak ale większość osób ma jakiś router, może go spiąć z nowym. Nie dużo, w idlu mój serwer ma 15-30w.
Zależy co na nim masz, serwer vpn, łącze 10gbe, potrzebuje mocy
@mati1990: 10gb…Panie ja tu tylko 900/300, maks co mógłbym ogarnąć to 2000/600 i urządzenia 2.5gb dlatego to wleciało żeby zastąpić Asus rt-ac88u. Szanuję mocno za takie prędkości :)
@Pan_Slon: ja mam 600/600, bida mocno e mój isp nie chcial dać 1/1. Ale co ma wan do mocnego lana? traktujesz taki serwer jak duży cashe internetu, i wanu używasz do śmieszkowania na wypoku czy czytania wiadomości/przeglądania fb a tak wszystko na nim leci. Nie istnieje karta sieciowa na jednym pcie 1gbe +10gbe