Wpis z mikrobloga

@oslet: trzeba zmienic soft na taki w ktorym zamiast dialera google jest ten od xiaomi.
Tak jest na customie miuipolska.
Wiem tez, ze ktorys oficjalny/regionalny rom ma te opcje, ale od dawna nie jestem teamxiaomi i nie pamietam ktory.

W tagu swego czasu byla o tym mowa.
  • Odpowiedz
  • 0
@marek-wozniak-750: dzięki! jak xiaomi.eu wygląda pod kątem długości wsparcia? Nie będzie tak że za rok przestanę dostawać aktualizacje softu xiaomi.eu a na oficjalnym nadal by były?
  • Odpowiedz
Nie będzie tak że za rok przestanę dostawać aktualizacje softu xiaomi.eu a na oficjalnym nadal by były?


@oslet: myślę nad zakupem xiaomi 13 bo zależy mi właśnie na nagrywaniu rozmów... znalazłeś odpowiedź na swoje pytanie?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@niech_ktos no niestety, trzeba odblokowywac bootloader i zmieniać soft.
Na nieoficjalny (np xiaomi.eu) i wtedy bootloader musi zostać odblokowany, lub na oficjalny xiaomi ale z innego regionu świata gdzie nie blokują nagrywania (język polski i tak w nich jest, tylko apki "regionalne" sa nieco inne, w tym dialer z nagrywaniem).
Przy oficjalnym po operacji zmiany softu można znów zablokować bootloader.
Innych opcji nie ma.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@niech_ktos aa no ewentualnie możesz po prostu odblokować bootloader i zrobić/wgrać sobie roota bez zmieniania softu. A później pokombinować z apkami do nagrywania które wymagają roota. Pewnie zadziała. Ale w moim odczuciu, w dzisiejszych czasach za dużo problemów jest ze stale odblokowany bootloaderem i stale zrootowanym telefonem. Wiele apek to sprawdza ze względów bezpieczeństwa i np google pay nie działa i płatności telefonem.

W nieoficjalnych softach jak xiaomi.eu też jest ten
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@niech_ktos najmniej bezproblemowa opcja to zatem odblokować, wgrać oficjalny soft na któryś z rejonów azjatyckich i ponownie zablokować. Język polski i tak będzie, aktualizacje ota będą, nagrywanie będzie.
  • Odpowiedz