Wpis z mikrobloga

Cześć
Mam pytanie dotyczące pralki i suszarki jako osobnych sprzętów. Czy suszarkę można postawić w innym pomieszczeniu niż łazienka? Czy musi być podpięta pod odpływ wody?
Myślę o postawieniu jednego na drugim ale obecnie przed remontem nie mam takiej możliwości.
Dzięki.

Wyprzedzam, że chodzi mi o suszarkę bębnową :)
#agd #remontujzwykopem
  • 16
  • Odpowiedz
@Evurak: Każda suszarka ma zbiornik na wodę, który wymaga opróżniania jeżeli nie podłączymy do odpływu, co do pomieszczenia dobrze żeby było suche i ciepłe żeby pompa ciepła sobie pracowała z jak największą sprawnością ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Evurak: są dwa rodzaje suszarek bębnowych. Jedne muszą być podpięte pod odpływ, a drugie zbierają wodę do zbiornika, który musisz opróżniać po każdym suszeniu.
  • Odpowiedz
@Evurak: suszarka nie wymaga odpływu. Nawiązując do komentarza @ch1va5 że są dwa rodzaje suszarek to prawda, ale żadna z nich nie wymaga odpływu. Kondensacyjna zbiera wodę w zbiorniczku jeżeli nie jest podpięta do odpływu, a wywiewna potrzebuje wyjście na zewnątz budynku.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
A polecacie jakieś konkretne modele/firmy? Tak jak napisałem planuje kupić komplet by postawić jedną na drugiej.
  • Odpowiedz
@Evurak

A polecacie jakieś konkretne modele/firmy? Tak jak napisałem planuje kupić komplet by postawić jedną na drugiej.


Jak masz kase to kup coś z samo czyszczącym się wymiennikiem ciepła. Bosch autoclean mogę od siebie polecieć.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mat0707 no ten system bosh podnosi konkretnie cenę. A czy to czyszczenie kłaczków jest tak bardzo kłopotliwe? Te które tego nie mają posiadaja jakieś wymienne filtry czy samemu się to robi?
  • Odpowiedz
@Evurak

@mat0707 no ten system bosh podnosi konkretnie cenę. A czy to czyszczenie kłaczków jest tak bardzo kłopotliwe? Te które tego nie mają posiadaja jakieś wymienne filtry czy samemu się to robi?


No z tym czyszczeniem trochę zabawy jest, oczywiście w auto clean też trzeba wyczyścić filtr ale co około 20 cykli. Za 4k chyba idzie wyrwać auto clean już
  • Odpowiedz
@Evurak:

Męczące jest. Ja oszczędziłem 1000 zł, nie kupując Boscha i teraz irytuje się za każdym suszeniem, jak muszę te kłaczki wyrzucać.
  • Odpowiedz
@Evurak:

Nie każdy Bosch ma AutoClean. Niektóre mają tylko EasyClean, a wtedy filtr kłaczków musisz czyścić, tak jak w suszarkach innych producentów.
  • Odpowiedz