Wpis z mikrobloga

Diagnoza w klinice czy od lekarza do lekarza, jak taniej? Jaki jest mniej więcej koszt i ile trwa? Bo jak widzę ceny pełnego pakietu w "klinice" czyli +/- 1500 zł to mi ciepło. Diagnozował się ktoś w #krakow? Widziałem, że psychiatrzy mają diagnozy już od 700 zł. Wywiad, test moxo i wydanie opinii. Idzie zamknąć się w tej kwocie i na 1 wizycie czy jak to wygląda?

#adhd
  • 8
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: te kliniki to naciąganie na hajs. Idź do psychologa, który zajmuje się tym tematem prywatnie, potem z opinią od psychologa idź do psychiatry, którego najlepiej ci ten psycholog fachowiec poleci. Za 3 x 2h spotkań z psychologiem w celu diagnozy ADHD płaciłem 600zł.
  • Odpowiedz
  • 0
@daunowix @demimka no właśnie widzę, że to naciąganie by dostać głupie zaświadczenie. Jeden psychiatra ma "diagnoza 700 zł" z czego 200 zł 1 wizyta (wywiad wstępny) następnie testy z diagnoza + 100 zł wydanie oświadczenia i robi się z tego 1000 zł
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: Przy czym od tej diagnozy powinien być psycholog, a nie psychiatra. Odpowiedzialny psychiatra i tak wysłał by cię na diagnozę do psychologa i za taką poradę skasował 2 albo 3 stówki na start, więc zacznij od psychologa, co do którego upewnisz się, że na pewno podejmuje się tego tematu i z którym z góry umawiasz się na diagnozowanie pod kątem adhd. Do psychiatry idź z opinią od psychologa przedyskutować szczegóły
  • Odpowiedz
@daunowix a z tym się nie zgodzę. Nie musi to być psycholog - psychiatra jest również w stanie zdiagnozować ADHD bo od tego jest. Poza tym tylko psychiatra stawia diagnozy a psycholog nie
  • Odpowiedz
  • 0
@daunowix tutaj przyznam rację @demimka że to właśnie psychiatrą jest od diagnozy jak i recepty, a nie psycholog. Psycholog może wykonać testy i wtedy odeśle Cię do psychiatry, ale sam nie ma takich uprawnień by wystawić diagnozę
  • Odpowiedz
@zielony_goblin: dlatego użyłem słowa "opinia od psychologa", bo to opinia, a nie diagnoza. No ale jak wiesz lepiej, to po co pytasz jaka ścieżka jest najlepsza? Oczywiście możesz też iść do psychiatry, który z dupy ci da leki, ale czy o to chodzi? Przypominam, że na polskich uczelniach przyszli psychiatrzy dalej nie uczą się nawet o istnieniu czegoś takiego jak adhd u osób dorosłych, więc łatwo trafić na kogoś bez pojęcia.
  • Odpowiedz