Wpis z mikrobloga

#europauniversalis #eu3 #rts

ma ktos pomysł, jakim cudem mogłem przegrać z buntownikami w bitwie 11 vs 2 pułki? bez wojny, stabilnosc +3

czy moze chodzic o morale? bo troche dziwna sprawa: pasek oznaczony jako nr 1 (to nie moj screen, wzialem z google grafika) jest u mnie w 100% zielony (0,4/0,4), a w chwili rozpoczecia bitwy juz od poczatku pasek nr 2 jest w 90% czerwony, w przeciwienstwie do buntowników

wtf? ;-/

@Marpop @michelney @woodywoodpecker @Roobi @Vinniczek @Ragnarokk @Wydmuszka @borsiu @Bartek2016
Pobierz Aureos - #europauniversalis #eu3 #rts

ma ktos pomysł, jakim cudem mogłem przegrać z ...
źródło: comment_CL4nFhKDygske23SuUM3wq6CmNQctVeq.jpg
  • 21
@Aureos: W tym ja. Ale jak chcesz kogoś zlać to na maxa, odczekać do następnego miesiąca i dopiero. Bo potem takie rzeczy się dzieją, że zleje cię setka chłopów.

Edit - no więc, 'w czasie pokoju' to był taki skrót myślowy. Ludzie internetu mieli na myśli okres, gdzie nie toczą się walki. Jeśli masz bardzo wysokie szanse na bunt itd, itd. to lepiej mieć armię w lekkim pogotowiu.
@Aureos:

Nie wołaj mnie do trójki, nie jestem w niej żadnym ekspertem, grałem może miesiąc.

I uważaj z tym trzymaniem na czas pokoju na zero też, bo jak Cię zaatakują i przeoczysz moment to zjadą Ci armię szybciej niż myślisz.
@Aureos: król - im większe skille z dyplomacji tym lepiej

kardynałowie - jak masz religię katolicyzm to każdy kardynał daję 0,1 mniej na miesiąc

doktryna

i coś z przepędzeniem piractwa
@Aureos: tak masz :D jeśli będzie bunt w stylu rokosz bodajże nie zabijaj ich i czekaj aż przejmią władzę (nie opłaca się bo legitka leci w dół), a na poważnie

kardynałowie, na plus to stosunek z państwem papieskim najlepiej +200, możesz wysyłać misjonarzy w delegację do papieża i doktryny bodajże obowiązek uczęszczania do kościoła i święta wojna

ej to wszystko piszę w grze co ja ci tu tłumaczę, musisz tylko na
@borsiu: z tym papiestwem to jakoś różnie, raz nawet kontrolowałem ich mając kilku kardynalow a teraz to chyba nie mam zadnego ;p

no info w grze jest duzo ale o niektorze rzeczy musze pytac, np. jesli chodzi pytanie na samej gorze ;p
@Aureos: no bo musisz mieć mieć duży wpływ papieski żeby mieć kardynałów, czyli dobre stosunki z PP i to co ci pisałem, do tego każda prowincja katolicka też daje plus, aha i im większa niesława tym większy minus do wpływu papieskiego czyli z twoją niesławą nie ma co liczyć na kardynałów gdzieś ok. 5-6 niesławy możesz liczyć że ci kardynał wpadnie