Wpis z mikrobloga

#motoryzacja
Do dziś zapiera mi dech jak widzę to dzieło sztuki, ja #!$%@? ale to jest dobre.
Tutaj naprawdę nie wiele brakło do wozu idealnego, silniczek o troszkę mniejszej pojemności ale turbo, coś z dzisiejszej Corsy OPC by się nadało, porządny napęd na tył z Omegi i ojejciu ojejciu

Calibra 4x4 miała 280 na liczniku, wyobrażacie sobie takie czary w 1992 roku?!
Można było zemdleć na sam widok
Kroledyp - #motoryzacja 
Do dziś zapiera mi dech jak widzę to dzieło sztuki, ja #!$%@...

źródło: OpelCalibra1X

Pobierz
  • 83
Ojciec miał około 1996/7 Vectrę z napędem, silnikiem i skrzynia od tej Calibry. Nawet była dlubnieta, na te około 240km.


@apaczacz: ależ Ojciec w tamtych czasach musiał robić popłoch na ulicach, doganiało go coś w ogóle?
@Kroledyp miałem wtedy już 12/13 lat i nie kojarzę żeby ktoś "podskoczył"

Za to pamiętam minę gościa z nówki Accorda, który robił przygazowke na światłach i został wyruchany przez Vectrę xD

To auto na 3 biegu przy maksymalnych obrotach leciało już 170. Pamiętam że ojciec zastanawiał się czy nie zrobić jakichś tam zmian i dobić do 280 KM.

Ale odpuścił

To był taki samochód który wspominam z łezka w oku i ogromnym
@PiotrFr no widzisz, a w ch nawet 2.0 trafiają się powyżej 15k, jeśli chodzi o youngtimery w Szwajcarii sytuacja jest oderwana od rzeczywistości.
Nawet mój brat jak kupował e30 w cabrio to zrobił to w Niemczech, naprawił w Polsce i zarejestrował w ch i nadal mu to wyszło taniej niż najtańsza sprawna e30 dostępna na miejscu. A robił cały dach i tapicerkę na zamówienie, wszystko co się da w skórze.
openordie - @PiotrFr no widzisz, a w ch nawet 2.0 trafiają się powyżej 15k, jeśli cho...

źródło: temp_file218689041100174807

Pobierz
Widzę w miarę dobre za 5-6k €, zresztą jedną taką oglądałem rok temu. Najdroższa za 12k ale ładna i 100tys przebiegu. Zwykle V6 nawet limitowane to grosze. Porównaj do cen innych podobnych aut z tamtych lat


@PiotrFr: widzialem kiedys raport z reanimacji Cali 4x4 turbo z martwym sercem i korozja tu i owdzie;i byl problem z czesciami do silnika, tloki i pierscienie byly jakos sztukowane. No ale zrobili. Jezdzilbym.
XD XD XD

Odpowiedz


@Reichsmarschall: co sie nie zgadza? Ja tam wolę jak auto jest wygodne, ma podstawowe rzeczy ułatwiające jazdę (aktywny tempomat, automatyczne światła i wycieraczki i automatyczna skrzynia biegów jako bezwzględne minimum), ciche i nie jeb... się jak laska z Roksy.
@makgyvergaleriapl nie zmienili filozofii tylko zaczęli iść w to co reszta producentów. Przod napęd jest łatwiejszy do wykonania tańszy i dla Kowalskiego prowadzi się lepiej, ciężej wpaść w poślizg itp. A że calibra była zrobiona na płycie vectry No to masz odpowiedź czemu i w tym aucie napęd przod