Wpis z mikrobloga

@galek: 1. to chyba oczywiste, że w miejscu zagrożonym bombardowaniem i inwazja nie da sie zapewnić warunków do wychowania dziecka. Natomiast jeśli kwestia o Ukrainie, zauważono to powyżej, jej zachodnia część jest stosunkowo bezpieczna i ryzyko, że dotrą tam rossjanie jest bardzo małe. Zatem Donbas nie, ale Lwow ewentualnie może tak, kwestia indywidualna.

2. Zalezy o jakim ryzyku w przyszłości mówimy.
@ciemnienie A już chciałem Cie w minimalny sposób pochwalić to musiałaś rozwinąć swoją wypowiedź i wyszło szydło z worka....

Zachodnia cześć jest "stosunkowo" bezpieczna.

W stosunku do wschodniej Ukrainy napewno. Tu wychodzi Twoje natalistyczne racjonalizowanie. Ch=^@j z tego że 200 km od nas mordują ludzi na ulicach a nam latają rakiety nad głowami ale do nas nie dojdzie xD

"Ryzyko że dotrą tam Rosjanie jest bardzo małe" coooo? Wszyscy eksperci mowia że
@galek: podjedź bigosu bo sie za bardzo denerwujesz. Ja, w przeciwieństwie do ciebie nie poczuwam sie aby krytykować czyjeś osobiste decyzje - robta co chceta bo moja opinia i tak nie ma realnie wpływu na to, czy ktos urodzi dziecko w Donbasie czy we Lwowie.

Jeśli natomiast próbujesz pytać mnie, to nie zdecydowała bym się na dziecko w kraju objętym czy realne zagrożonym wojna, co ci napisałam w pierwszym komentarzu. Tylko
@ciemnienie ależ ja się wcale nie denerwuje tylko opisuje Twoje brednie piszesz nielogicznie i sama sobie zaprzeczasz.

Poza tym antynalalisci właśnie chcą zapobiec takim sytuacjom że ktoś rodzi dziecko w takim donbasie.

Po co ty siedzisz na tym tagu jak piszesz takie głupoty.

To jakbyś siedziała na tagu gdzie trwa Dyskusja: Czy swobody dostęp do broni jest dobry czy zły i byś pisała: "Niech każdy robi co chce i sam zdecyduje" No
@ciemnienie a racja, to byli pytanie beż tezy. Ale wyjaśnienie czym jest antynatalizm pozostaje.

Właśnie ma on za zadanie ograniczenie takich "indywidualnych decyzji"
@galek: antynatalizm to utopia, pogodz sie z tym. Niczego nie powstrzyma bo to tylko zagadnienie do rozmyslania a nie sprawa, którą można dobrowolnie wprowadzić.
@P35YM1574 przy okazji mojego kontrwpsiu z obrazkiem do jakiegoś fana anime, który nazwał ludzi, którzy mają dzieci obrzydliwym lub ochydnymi. Strasznie sie wtedy oburzyles.
@ciemnienie wkleiłem to tutaj aby pokazać absurd twojego myślenia.

Tak utopia bo większość ludzi jest zbyć ograniczona intelektualnie i nie ma na tyle emalii aby nie sprowadzać na ten świat nowych istnień nawet w kraju dotkniętym wojna

Jednak nie trzeba pomijać edukacji...
@galek: nie jest ograniczona intelektualnie tylko nie potrzeba rzeczywistości tak, jak to robią antynatalisci. Seto żyjesz w przeświadczeniu że tylko antynatalisci są inteligentni i dobrze a reszta ludzi to źli debile? Xd
@ciemnienie No ludzie o poglądach natalistycznych robią dzieci w kraju w którym jest wojna, może jakby trochę do nich dotarło że powinni się zastanowić 2 razy to by tego nie zrobili...