Wpis z mikrobloga

Mirki mechaniczne ratunku! Pojechałem sobie na wycieczkę do Lizbony #audi #a4 #b6, benzyna 2.0, 2001 rok. Bierze olej i co jakiś czas muszę dolewać, no i wkładając bagnet rurka od bagnetu pękła, stary kruchliwy plastik... Rurka rusza się luźno więc musiała pęknąć od dołu i góry, mam nadzieję że nic tam nie wpadło. No I teraz, co mogę robić? Jest ciemno, nie zobaczę co i jak, dopiero rano. Z rana postaram się zakleić żeby nie pluło olejem i może dojadę do domu? 650km? Czy od razu szukać mechanika? Jutro wszystko raczej zamknięte, kiepsko się to zapowiada... Może jakiś Mirek tu mieszka?

#mechanikasamochodowa #portugalia #lizbon
damien-timciack - Mirki mechaniczne ratunku! Pojechałem sobie na wycieczkę do Lizbony...

źródło: temp_file8941712226867096455

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@damien-timciack: zależy na jakiej wysokości pękła. Olej raczej aż tak rzygać nie będzie. Ale jak Mirek radzi. Zaslep czymkolwiek. Najlepiej czymś co będziesz mogl w miarę łatwo wyciągnąć. Nie wiem ile Ci tego oleju bierze ale mam nadzieję że teraz jak dodałeś na max to te 650 km przelecisz bez konieczności dolewania
  • Odpowiedz
@damien-timciack: ja bym się bał wracać. Jak jest nieszczelność to nie będzie ciśnienia oleju i zatrzesz motor. A a4b6 jest na tyle niewiele warte że nie będzie się opłacało naprawiać
  • Odpowiedz
@walokid: to nie ma wpływu na ciśnienie oleju. Ciśnienie buduje pompa oleju. Jedynym problemem może być wychlapywanie oleju ale to też nie będą jakieś kolosalne ilości.
Próbowałbym demontować prowadnice. Skleić taśma i dojechać do domu
  • Odpowiedz
  • 0
Bagnet wychodzi, nie jest źle, raczej nic nie wpadło. Z tych gorszych motywów to dostęp tam jest strasznie marny i ciężko mi wyobrazić sobie wyjecie zacisku, bo pękło tuż na d zaciskiem i założenie tego. Inna myśl to silikonem albo epoxy zalepić żeby trzymało ciśnienie...
  • Odpowiedz
@damien-timciack: żadnego wpływu na ciśnienie to nie ma. Pompa oleju jest od tego. Gdyby w rurce bagnetu było ciśnienie takie jakie jest wymagane do smarowania silnika to bagnet nie mógłby być na wcisk tylko musiałby mieć gwint.
Jedyne co to może wychlapac nieco oleju, ale to też nie będzie że wszystko. Szczególnie że pęknięcie jest bardzo wysoko.
  • Odpowiedz
@damien-timciack: Te pękające rurki to norma. W polsce w każdym motoryzacyjnym mają je zwykle od ręki. Nawet jak wpadło do miski to pompa oleju powinna bez problemu przemielić kawałki które przelecą przez sito smoka olejowego. Zatkaj albo sklej taśmą aby oleju nie wydmuchiwało ze skrzyni korbowej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@W_nocy_x3 @kretoslaw25986 @walokid @biskup2k

Wołam bo może i ciekawe, może i nie, ale po pół roku jeżdżenia z korkiem przeprowadziłem chirurgiczna operację wyciągnięcia korka i resztek rurki i popekanego plastiku, i kurde wszystko git, sukces kurde, a operacja była stresująca! Więc da się jeździć z byle czym zatkanym, a oprócz tego jeździłem z około 1-1.5l mniej oleju w silniku bo bagnetu nie miałem i w końcu po dolaniu
  • Odpowiedz