Wpis z mikrobloga

A przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających przynajmniej 9 osób jakieś 8500. ¯\(ツ)/¯

Oj Wykopki...Wykopki...

Niech ktoś im wytłumaczy, że w przeliczeniu na ustandaryzowany produkt (kwasek cytrynowy, nie wiem, Grześki, Big Maca) dalej będą na tym samym poziomie.

A - i żeby nie było - ja jestem za tym, żeby tym ratownikom, pielęgniarkom, zawodom medycznym poza lekarzami (diagności!) złote góry dać. Nie z powietrza, szybka akcja, 800+ zaorać (sam pobieram) i dać (a nie wiem - połowę dla nich, a drugą na elektrownie atomowe).

Po prostu Kochane Wykopki - pierwszy komentarz powinien być jak mój, podobny - skandal, brak progresu, dalej tyle samo bochenków.
A Wy plusujecie, że "dobrze jest, dobry przekaz leci".
No nie leci...

Tylko tyle. I aż tyle.

#medycyna #polska
patryk_66 - A przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw zatrudniając...

źródło: Zrzut ekranu 2023-12-24 140814

Pobierz
  • 4
zawodom medycznym poza lekarzami


@patryk_66: a dlaczego poza lekarzami? Po nowym roku lekarz rezydent, dzięki którego ciężkiej pracy cała służba zdrowia jeszcze w ogóle działa będzie zarabiał mniej od pielęgniarki. Uważasz, że to jest w porządku?
szybka akcja, 800+ zaorać


@patryk_66: Wiesz co mnie smieszy w tym calym 800+? (sam nie pobieram)

W domysle to ma byc kasa na dziecko. A idzie na wszystko. Owszem ze sa osoby ktore przeznaczaja to na dziecko ale to raczej osoby ktore sobie bez tego tez radza. Odkladaja "do koperty" i dzieciak bedzie mial cos na start w zyciu.

Wiekszosc jednak przeznacza to na potrzeby biezace - oplaty, czynsz, lub przyslowiowe
@Bipolar- w końcu skończy się syczenie tych starych rur co nie umieją komputera obsłużyć, że młodzież od nich lepiej zarabia a one już 50 lat siedzą w tym szpitalu i robią to samo.