Wpis z mikrobloga

Czy oplaca sie jeszcze uczyć programowania, czy ten rynek już jest tak przesycony jak grafika i marketing?

Ile czasu mogłaby zająć naka np. C++, lub innego jezyka (jesli uwazacie ze lepiej cos innego) zakładając ze uczylbym sie okolo 2h dziennie?

#programowanie #it #informatyka #pracait
  • 23
  • Odpowiedz
@essos: ja skończyłem mibm w 2022 i zacząłem od października informatykę zacznie na gówno uczelni. Na uczelni miałem pythona, sieci i algorytmy. Od grudnia 2022 zacząłem cisnąć na ostro code wars gdzie ćwiczyłem pythona potem c# do dość zaawansowanego poziomu. Początkiem roku 2023 rozesłałem kilka aplikacji w maju dostałem się na staż i po 6 msc etat. Siedzę sobie z devopsami i chmurowcami i piszę skrypty w powershell i w jednej
  • Odpowiedz
Czy oplaca sie jeszcze uczyć programowania


@essos: Tak, pensje programistów bywają o rząd wielkości większe, niż pensje innych technicznych. Będzie trudniej, więc zależy, ile masz lat. 25-35: próbuj. 35+ = daruj sobie.
  • Odpowiedz
Ma sens pod warunkiem że masz do tego zajawkę, ale inaczej bym sobie darował. Tym bardziej że sytuacja nie będzie się poprawiać a raczej w drugą stronę bo ludzi którzy wchodzą cały czas przybywa, a na emeryturę raczej niewielu się wybiera, więc jakby nie patrzeć w końcu ten rynek musi się zapełnić
  • Odpowiedz