Wpis z mikrobloga

Ani jednego PRowca nie mają w Kancelarii Prezydenta? Nikt nie podpowiedział, że w eter nie poleci zablokowanie pieniędzy na TVP, ale odebranie suwerenowi podwyżek, strefie budżetowej, która stanowi w Polsce ogromną pulę wyborców? Że pójdzie przekaz o zabraniu kasy na raka? Tusk rozgrywa PiSowców jak 5-latków. #tvpis #tvpiscodzienny #sejm #bekazpisu #polityka
d37ght - Ani jednego PRowca nie mają w Kancelarii Prezydenta? Nikt nie podpowiedział,...

źródło: Zrzut ekranu 2023-12-23 o 19.13.50

Pobierz
  • 29
@d37ght: mi się wydaje że PO gdy traciło rządy stwierdziło że poczekają aż ludzie odczują skutki rządów PIS. Wydaje mi się że pisiorów traktowali jak równych sobie ale z inną wizją. Gdy PO zobaczyło że to jednak świnie przy korycie to postanowili że nie będą się z nimi cackać gdy odzyskają władzę. Właśnie odzyskali władzę. Obym się nie mylił że KO chce wobec obywateli uczciwie prowadzić politykę i państwo. Obym.
no i jeszcze Dudeł myśli, że na jego zawołanie Hołownia będzie zwoływał parlament i głosował jego ustawę bo on tak chcę. Spuszcza tą jego ustawę do kibla


@pozdroxxx666: on sobie wymyślił, że zawetuje ustawę okołobudżetową rządu i złoży własną, tylko zapomniał przeczytać konstytucji:

Art. 221.

Inicjatywa ustawodawcza w zakresie ustawy budżetowej, ustawy o prowizorium budżetowym, zmiany ustawy budżetowej, ustawy o zaciąganiu długu publicznego oraz ustawy o udzielaniu gwarancji finansowych przez państwo
@amozeto: tylko z tego co rozumiem, trzeba tę ustawę przegłosować jeszcze w sejmie i senacie. Jak nie spotkają się specjalnie żeby to zrobić jeszcze w grudniu to dopiero w styczniu to zrobią -> podwyżki będą w lutym.

Jak nie spojrzeć win-win - spotkają się to będzie że uratowali temat. Nie spotkają się to będzie że zły prezydent zablokował. A można jeszcze zrobić tak że spotkają się w styczniu, dla wszystkich będzie
@Augustin_Pedroza_Espinosa: "ustawy budżetowej, ustawy o prowizorium budżetowym, zmiany ustawy budżetowej, ustawy o zaciąganiu długu publicznego oraz ustawy o udzielaniu gwarancji finansowych"

wspomniana ustawa nie jest żadną z powyższych: "Ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2024", więc może ją zgłosić każdy uprawniony do zgłaszania ustaw. W tym, Prezydent.