Wpis z mikrobloga

Pracuję jako 'Data Scientist' chociaż w praktyce wg mnie powinno się nazywać 'Malarz tynkarz akrobata'.
Piszę prototypy modeli (DS), potem OOP produkcyjny kod do odpalania modeli, scheduluje pipeliny, wysyłki do backendu (to wg mnie MLOps), potem sam sprawdzam czy backend prawidłowo wyświetla wysłane (to jakiś tester powinien być). Robię raporty tego co stworzyłem (to już wgle Analityk XD)
3 os team, który składa się z - uwaga uwaga - Data engineer, data analyst, no i ja 'Data Scientist'. XD
To nieduża firma, która dopiero zaczyna z AI. Mówię im od jakiegoś czasu, że potrzebujemy więcej ludzi, MLOpsa, Testera, ale mnie ignorują. Plus jakiś Super Senior DS by się przydał, bo jestem Midem i większe doświadczenie kogoś by się przydalo.
Z tego co czytam to w firmach raczej jest osobny zespół DS (3-5 os), a DE siedzą osobno. Nie wiem co z analitykami.
A jak jest u Was?

#programista15k #programowanie #korposwiat #it #praca #datascience #datascientist #ds #mlops #devops #analityk
czeresniowabron - Pracuję jako 'Data Scientist' chociaż w praktyce wg mnie powinno si...

źródło: 1t5iwk9ymbwa1

Pobierz
  • 6