Wpis z mikrobloga

Na nfz mozna operacje zrobic u topowych chirurgow w pl od takich rzeczy.


@grzela52 Ja rozumiem że w niektórych komunistycznych łbach tak się odkleiło, że oczekiwanie na zabieg czy operacje po kilka lat, potem odwołanie z powodu covid, następnej czekanie kilka lat jest zupełnie akceptowalne... Ale miałbyś trochę szacunku do normalnych ludzi i nie gadał publicznie takich bredni
@JokerBonifacy Ja pisalem o obecnej sytacji a nie sprzed kilku lat. Dr Stopa w szpitalu na lindleya w warszawie to jeden z lepszych specjalistow i bez problemu mozna sie umowic do niego na operacje. Na pierwsza wizyte trzeba poczekac jak wszedzie, ale w zadnym wypadku po kilka lat. Skad wiem? Bo ostatnio bylem, robil mi jedna operacje i bede mial nastepna. Ale oczywsicie random z internetu wie lepiej.
@JokerBonifacy zreszta operacje szczek o ktorych jest mowa nie sa robione "od reki". Po wizycie u chirurga i kwalifikacji do zabiegu trzeba przygotowac zęby ortodontycznie. Trwa to od roku nawet do kilku lat. Nawet jezeli termin na operacje jest odlegly to nie ma to zadnego znaczenia bo i tak trzeba w tym czasie przygotowac i spionizować zęby.
@PanHaroldHe: powodzenia życzę idąc do chirurga szczękowego na NFZ xDDDDD

Ostatnio na NFZ zabili gościa podczas zabiegu prostowania przegrody nosowej, bo robią to metodami z lat 50-60. ubiegłego wieku
@JokerBonifacy: Oczekiwanie na operacje ortognatyczne to minimum 1 rok. Ja mam 1 rok i 3 miesiace. Rozmawialem z chirurgiem, ktory bedzie mnie operowal i mowil, ze to ze wzgledu na to ze wzrosla swiadomosc wsrod ludzi, ze moga naprawic swoje wady to coraz wiecej osob leczy wlasnie operacyjnie.
@ziejo: To zalezy od jednostki ile wyniesie.

Aparat - 3,5k jeden luk
Higienizacja przed zalozeniem aparatu - 300/400zl
Naprawa zebow - tutaj sprawa indywidualna. Ja wydalem 2k zl (jeden zab kanalowy kosztowal mnie 1,5k o.o)
Jak naprawisz zeby kanalowo to robisz rtg zeba przed i po leczeniu - 150 zl za zdjecie razem wyszlo mnie 300
Zdjecie cefalometryczne do konsultacji - 70zl
Wyciski gipsowe przed zalozeniem aparatu - 700zl
Tomografia -