Wpis z mikrobloga

Wiecie co, jestem z siebie dumna myśląc o kończącym się roku.
Przestałam udawać, że sama sobie radzę i poszłam na terapię.
Pogodziłam się z tym, że nie da się ogarnąć wszystkiego samej, bez niczyjej pomocy.
Spieprzyłam swój związek (z tego nie jestem dumna), ale jestem zdania, że dopóki widzę szansę- walczę. I wywalczyłam. Odzyskałam miłość mojego życia, drogą prób i porażek, udało sie.
W końcu skupiłam się na sobie i w głowie mam to, co udało mi się zmienić i to, co jeszcze muszę zmienić, zaleczyć stare rany.
W końcu nauczyłam się prosić o pomoc ludzi, którzy mnie kochają.
Rzuciłam pracę, która mnie dołowała i mam szansę na lepszą, do której nie będę chodzić za karę.
Przesiałam ludzi, których miałam wokół siebie i wyrzuciłam z życia tych, przez których czułam się źle.
Zaczęłam robić rzeczy, które sprawiają mi radość.

Nie wiem, czy jestem szczęśliwa. Szczęście to chyba nie stan permanentny. Ale bywają super dni. Bywają też te czarne, ale jest ich mniej.
W końcu nie budzę się z myślą, że ##!$%@?

nikogo to nie obchodzi w sumie. ale tym, którzy nie dają rady i mają poczucie porażki, przesyłam dużo siły.

#depresja #samotnosc #bedziedobrze #terapia
  • 27
  • Odpowiedz
@hermetyczniee:nie rób se schodów i na siłę pod góre, żyj tam jako rozglądając się wkoło, twoje problemy sama se wyimaginowalas
500 się należy bo to i tak na promocji a że trzy sesje tu zawarłem
Jak chcesz fakture będzie drożej.
  • Odpowiedz
@hermetyczniee: doceniam determinację. Niestety ludzie nie zdaja sobie sprawy, jak terapia - szczegolnie ta doprowadzona do konca moze zmienic zycie o 180 stopni, wiec moga nie doceniac progresu,. Druga sprawa, jest drogo. Chodze juz ponad 2 lata na terapię, 160 zl x2 razy w tygodniu, ale warto.
  • Odpowiedz
@Turkotka: tak, jakbym to dolozyl do wartosci mojego auta to bym mial calkiem spoko auto xd w zęby wsadzilem ponad 30 k ale juz ku.wa nawet nie chce sie wkur.iac xd
Terapia to nie gadanie, to bardzo zlozony proces, ktory rzadzi sie swoimi prawami. Terapeuta ma ogromna wiedze i musi miec predyspozycje do tego zawodu.
  • Odpowiedz
@Mateo132:

Terapia to nie gadanie, to bardzo zlozony proces, ktory rzadzi sie swoimi prawami. Terapeuta ma ogromna wiedze i musi miec predyspozycje do tego zawodu.


Sorry, ale dla mnie brzmi to jak bełkot znajomego który polecał mi "spowiednika" bo pewnie przez lata zawsze na złego księdza trafiałem.
  • Odpowiedz
@ZielonaOdnowa: niezly poziom ignorancji. Brak Ci podstawowej wiedzy na temat psychoterapii tak dla Twojej wiadomosci, wiec wypowiadanie sie w ten sposob to na prawde przejaw ignorancji i szuryzm. Sa badania ze psychoterapia wplywa na budowanie nowych szlakow miedzy neuronami co daje rezultaty nie tylko w samopoczuciu pacjenta ale i widac to na skanach mozgu.
  • Odpowiedz
Sorry, ale dla mnie brzmi to jak bełkot znajomego który polecał mi "spowiednika" bo pewnie przez lata zawsze na złego księdza trafiałem.


@ZielonaOdnowa: I tak i nie. Dobry psychoterapeuta zaoferuje Ci rzeczywistą, skuteczną pomoc. Problem w tym, że prawdziwych fachowców ze świecą szukać, większość osób zajmujących się psychoterapią to jakieś juleczki czy oskarki po psychologii, które coś tam popieprzą jakieś frazesy i tak naprawdę mają w dupie swojego klienta, liczy się
  • Odpowiedz
@ZielonaOdnowa: gdzie tu dokonalem oceny stwierdzajac fakt, ze twoja definicja psychoterapii jest komiczna, a wypowiadanie sie w temacie nie majac nawet podstawowej wiedzy to ignorancja? :) to jakbym wypowiadal sie na temat pradu zmiennego i stalego krytykujac ktorys z nich, nie znajac podstaw jego dzialania i wykorzystywanej technologii. Nawet jakby terapia nie dzialala to i tak mi sie splaca z hajsu z czynszow za kamienice ktora dostalem po dziadkach xD wiec
  • Odpowiedz
@Mateo132:

nie majac nawet podstawowej wiedzy


Na jakiej podstawie tak założyłeś?

Boże, dalej bełkot, jakieś przechwałki, nie wiem, albo trafiłeś na bardzo złego albo cynicznego terapeutę albo sam nie wiesz o czym mówisz. Jeśli po dwóch latach terapii twoja pierwsza odpowiedzią jest chwytanie się dochodu i chwalenie zarobkami niezależnymi od żadnego twojego wkładu to podaj mi namiary na twojego rzekomego terapeutę, nie dalej jak jutro zgłoszę go do "cechu".
  • Odpowiedz
@ZielonaOdnowa: alez ocenianie. To ze mam hajs z czynszow za ktorym moglem podjac sie terapii bez placenia z wyplaty, to stwierdzenie faktu a nie przechwalki. Szybko dokonujesz oceny.
Nie masz podstawowej wiedzy, poniewaz porównanujesz terapie do gadaniny. Masz prawo miec swoje zdanie, ale szkoda ze wyrabiasz je sobie bez reaserchu :) pozdrawiam koncze pa xd
  • Odpowiedz