Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę nad jakimś uczciwym rozwiązaniem tej całej inby z mediami publicznymi i żeby nie były one tylko tubą propagandową rządu i myślę, że każda partia polityczna z sejmu powinna mieć w ramówce tvp swój program. Np 1 godzina dziennie, gdzie program prowadzi redaktor z ich namaszczenia, porusza takie tematy jakie są im wygodne, oprganizuje dyskusję, zaprasza takich gości jakich chce itp. Wszystko pod nadzoerem szefa telewizji, żeby nie było tam miejsca na kłamstwa i manipulacje oraz chamskie obrażanie, wyzwiska itp.

Tak jak teraz niby tvp chce być takie obiektywne, ale też może pomijać niewygodne dla siebie tematy, jak np. ten pakt migracyjny. Wtedy w takim swoim programie pisowcy czy konfa mogliby o tym powiedzieć i wszyscy by byli zadowoleni.

W tych programach powinno być oczywiście przyzwolenie i przestrzeń na krytykowanie rządu, ale krytykowanie merytoryczne, a nie wyzywanie od niemieckich agentów i straszenie.

#sejm #media #tvp #tvpis
  • 8
@greenbong to by było w miarę uczciwe rozwiązanie tylko że właśnie chyba nikomu na tym nie zależy, inaczej by już do tego doszli i to wprowadzili
...
A tak poza tym to jeśli ktoś faktycznie jest agentem tzn działa na szkodę swojego państwa a na korzyść obcego i na to są dowody to będzie można to powiedzieć w twojej wizji czy też nie?
@greenbong: @Mondez Przecież to nie ma znaczenia, tylko określone grupy społeczne oglądają telewizję państwową i owszem stanowi gdzieś z 30% społeczeństwa, ale to w większości są emeryci - który nawet nie mają obowiązku płacić abonamentu, cała reszta już praktycznie przeszła do Internetu, gdzie jest multum programów, może jest jeszcze 10% osób, które oglądają mecze w tv - rzecz jasna mogą to robić w necie, nawet mają go opłacony, ale po co.
A tak poza tym to jeśli ktoś faktycznie jest agentem tzn działa na szkodę swojego państwa a na korzyść obcego i na to są dowody to będzie można to powiedzieć w twojej wizji czy też nie?


@przemd11: no jak sa dowody to tak, chodzi mi o obrazanie jak to pis mial w zwyczaju
każda partia polityczna z sejmu powinna mieć w ramówce tvp swój program.


@greenbong: pomysł dobry tylko nie konstytucyjny formalnie, bo to mają być media bezstronne i bezpartyjnie oficjalnie więc praktyka jest jaka jest ale oficjalnie nie można zrobić z TVP telewizji rządowej/partyjnej co by rozwiązało masę problemów