Wpis z mikrobloga

@kubical: to zrób głębszą szafę w małym pokoju, wysoki barek/słupek w kącie obok sofy, w sypialni spokojnie wejdzie drugi, na pewno też jest miejsce dla komody. Plus garderoba. Masz jakieś szczególne wymagania dla szafy typu rower czy narty albo ma tam mieszkać więcej jak trzy osoby? Bo jakem różowa, miejsca jest imo dość.
  • Odpowiedz
@kubical: Sam układ mieszkania nie jest tragiczny, aczkolwiek układ ścianek działowych wrysowany przez dewelopera dość osobliwy. Diabeł tkwi w szczegółach, bo często deweloperzy wrysowują pomniejszone meble, żeby wydawało się bardziej przestrzennie, a potem nie da rady tego poukładać.
  • Odpowiedz
@kubical: nie ma tragedii ale idealnie też nie jest. Salon 20m2 to standard teraz, nie słuchaj tego gościa wyżej co mówi że to dramat. jak 1m2 kosztuje 10k to się inaczej planuje przestrzeń. Ten pokój nr3 nie nadaje się zbytnio do niczego więcej jak pokój dla dziecka/do pracy. Kuchnia będzie niestety ciemna i będziesz tam ciągle włączał światło. Inna sprawa że to jest murapol, ja bym się bardziej nad tym zastanowił
  • Odpowiedz
@Piotrek00: Z tym "często wrysowują pomniejszone meble" to mam wrażenie, że od dawna już nieprawda. Pod koniec 2022 przerobiłem oferty 8 poznańskich deweloperów i żaden nie stosował tej sztuczki. Co prawda biorą często minimalne wymiary typu okrągły stół w jadalni o średnicy 90cm, łóżko dla dwóch osób 140x200 itd. Większym problemem za to potrafią być odległości między meblami, o ile często są zgodne ze skalą, to widziałem kwiatki typu przejście między
  • Odpowiedz