Wpis z mikrobloga

Drugi raz musiałem skorzystań z leczenia w ramach NFZ i drugi raz trafiłem na ukraińca. Za pierwszym razem był kumaty i płynnie mówił po Polsku. Jednak ten z dzisiaj to dramat, nie umiał się wysłowić, zdanie układał 30 sekund i nie jestem pewny czy dobrze zdiagnozował. Idzie gdzieś #!$%@?ć że przyjmuje lekarz co nie umie za bardzo po Polsku? Jak on w ogóle zdał egzamin. #medycyna #ukraina #ukropol #polska #nfz
  • 9
  • Odpowiedz
@ElectroNICK: brak znajomości języka to najmniejszy problem z ukraińskimi lekarzami. Jak masz znajomego lekarza to dopytaj go (będzie wiedział) w jaki sposób uznawane ze w Polsce kwalifikacje ukraińskich lekarzy i jak różni się proces zdobywania tych kwalifikacji w Ukrainie i Polsce.

#!$%@? niewiele da bo są tańsi a z tym żadna siła nie wygra. Kapitalis
  • Odpowiedz
@justNone: Przecież to nie działa w ten sposób, że typ kupuje tam dyplom, przyjeżdża do PL i jest lekarzem. W Polsce są ostre procedury uznania takiego dyplomu i wiem, że może 5-10% tych „lekarzy” finalnie dostanie prawo do wykonywania zawodu tutaj.
  • Odpowiedz
Jak on w ogóle zdał egzamin.


@ElectroNICK:

Proces nostryfikacji dyplomu lekarskiego jest akurat bardzo dokładny i wymagający, o to się nie macie co martwić.


@Mathas: bzdury opowiadasz, bo PiS umożliwił lekarzom z Ukrainy prace na podstawie pięcioletniego warunkowego prawa wykonywania zawodu. Nie muszą potwierdzać swoich klasyfikacji przez 5 lat i normalnie mogą pracować i leczyć u nas bez znajomości języka oraz bez potwierdzenia swojej wiedzy.
  • Odpowiedz
@Mathas: @the_good_guy @zafrasowany @kupczyk

Jak on w ogóle zdał egzamin.


@ElectroNICK: EDIT: jednak niedawno znowu znowelizowali tą ustawę i teraz dają im warunkowe prawo wykonywania zawodu na 25 miesięcy a nie 5 lat. Jednak wciąż taki ukrainiec nie musi w żaden sposób potwierdzać swoich kwalifikacji. Wystarczy, że ma dyplom z jakiejś ukraińskiej uczelni, który dosłownie można kupić za pieniądze i oświadczy że zna polski (również bez
  • Odpowiedz
  • 0
Wystarczy, że ma dyplom z jakiejś ukraińskiej uczelni, który dosłownie można kupić za pieniądze i oświadczy że zna polski (również bez żadnego testu) i może leczyć XD

Osz kurde morele ( _) (°°
  • Odpowiedz