Wpis z mikrobloga

@Poludnik20: dwustronna do dywanów jest za słaba na odblaski. Rurki ramy mają za mała średnicę, sprezynuje na tyle,, że odblaskiz taśma odchodzą. To samo ta taśma do oznaczania krawędzi na torach. Estetyka jest drugorzędną, chociaż też jeśli może być schludniej to byłoby dobrze, ale prze wszystkim Brad spod taśmy klejące zmniejsza właściwości odblaskowe. Dlatego poruszyła mnie ta taśma dziś. Tylko czy to prawda.
@Poludnik20: ja tam kupiłem sobie rolki taśmy odblaskowej (biała, czerwona i robi robotę - czy to na wózku dziecka, czy to na rowezrze, czy to na kasku motocykowym. Nie mogę powiedzieć, że ich nie widać po zmroku ;) Ładnie się dopasowują do kształtu. A jak coś się punktowo uszkodzi, to masz rolkę żeby wyminić kawałek...
@Poludnik20: ja kupuje taśmę odblaskową do oznaczania samochodów ciężarowych w pana z Chin za 10 złotych. I ona odchodzi. Dlatego oklejam ją dodatkowo zwykła bezbarwbną biurową taśmą klejącą – tą taką napopularnejszą szeroką. Ale to zmniejsa właściwości odblaskowe bo ta biurowa nie przezieć zupełnie bezbarwna. Odczytasz z bliska tekst gdy jest na nim naklejona, ale odbiojajac światło na pewno taki odblask nie oddaje tyle ile by oddawał gdyby na na nim
@Poludnik20: taśma nano pasuje do tych popularnych pasków które zakręcają się wokół ręki. Nie idealnie równo, ale pasek odblaskowy jest niewiele. Nie docinałem. Pasek odblaskowy złożony jest z dwóch warstw, jeśli bym go dociął zostałaby jedna i byłaby mniej trwała moim zdaniem. Tak jeśli się zaczepi czymś ostrym to tylko zostaje zadzior. Pasek nie jest podarty. Także ja tylko wyciagam blaszany pasek z wewnatątrz.