Wpis z mikrobloga

Zachęcają do „donoszenia”? No właśnie... to słowo ma w Polsce nadal negatywny wydźwięk. Chociaż nie powinno. Brytyjczycy zachęcają do „donoszenia”. Jednak w społeczeństwach gdzie rodzina jest najważniejsza, to nie do pomyślenia. I nigdy nie będzie. Obym się mylił.

„Zgłaszanie nieprawidłowości jest istotnym zabezpieczeniem organizacji. Umożliwia organizacjom zapoznanie się z obawami dotyczącymi poważnych naruszeń, które w innym przypadku mogłyby nie zostać wykryte. Zgłaszane obawy mogą mieć szeroki zakres, na przykład złe zarządzanie finansami, szkody dla środowiska i ukrywanie nieprawidłowości.”

https://www.nao.org.uk/reports/investigation-into-whistleblowing-in-the-civil-service/

#polityka #praca #etyka #moralnosc #donosicielstwo #konfident #prawda #rodzina
Poludnik20 - Zachęcają do „donoszenia”? No właśnie... to słowo ma w Polsce nadal nega...

źródło: Zrzut ekranu z 2023-12-21 17-29-00

Pobierz

Jak oceniasz postawę Pawilka Morozowa który doniósł na własnego ojca?

  • Pozytynie, etyka to etyka. 36.4% (4)
  • Negatywnie, rodzinie wybacza się wszystko 63.6% (7)

Oddanych głosów: 11

  • 4
  • Odpowiedz
  • 1
@stefan_pmp: ale rodziny nie powinny być ztrudniane w tych samych urzędach czy jednostakach podległych, a jest regułą w małych miastach. Podkreślam jest regułą, nie tylko że dzieje się masowo bo ...no i tytaj wiele punków uzasadnienia, tylko ci którzy tak pracują uważają, że tak powinno być :) I to nie tyko PiS, „normalni” cool – małomiateczkowcy. Po trzydziestce brzuszek, ona nigdy ładna, no ale urodziła mu no to co, niech wszyscy
  • Odpowiedz
  • 0
@Poludnik20: możesz np zrobic wystawę zdjęć ze swoich prywatnych wakacji w muzeum miejskim. Żadne wynajmowanie. Nie masz do tego, żadengo tytułu – w sensie, że skończyłeś chociaż liceum plastyczne, ktoś Cię docenił bez stosunku zależności. Nic. Dużo pewnie na to nie poszło, być może wyrzkorzystano sprzęt do ekspozycji który już był, ale co muszą myśleć ci którzy w godzinach pracy to przygotowywali?
  • Odpowiedz