Wpis z mikrobloga

#europauniversalis #eu3

moze mi ktos wytlumaczyc - to ja coś źle robię czy ta gra jest niepoważna?

Anglią nie potrafię podbić szkocji. Atakuję ich 45 pułkami, oni mają kilkanaście. Pierwsze bitwy wygrywam od razu, ale potem każdą prowincję muszę oblegać a oblężenie trwa z rok. W czasie oblężenia co jakiś czas ubywa zolnierzy i armia kurczy się w zastraszającym tempie.

Po 2 latach miałem 2 prowincje podbite i jedną obleganą, ale w pewnym momencie armia skurczyła się tak, że musiałem się wycofać bo mialem MNIEJ LUDZI niz prawie pokonana Szkocja

Stabilność +3, wydatki na wojsko na max
  • 19
@Aureos: jest coś takiego jak limit jednostek na daną prowincję, jeśli masz oblegasz np 10k a dana prowincja ma max zaopatrzenia na 5k to po jakimś czasie ci zniknie reszta, oblegaj tylko piechotą i artylerią chyba że kawaleria ma coś z ostrzału to też możesz
@Aureos: Nie trzymaj długo dużych armii w kupie. Szczegolnie w początkowych latach gry. Każda prowincja ma limit utrzymania jednostek i powyżej niego wojsko szybko "paruje".
@Aureos: rozumiem, ale szybko spada i ilość wojska ci nie pomoże. Idź do zakładki z polityką monarchy, co przesuwasz paski i tam jest taki pasek odnośnie wojska bodajże właśnie stawiający na jakość a nie ilość
@Aureos: to się robi tak, oblegasz 2 prowincje gdzie masz 2k a obok nich stoi wojsko które jest w stanie iść im na pomoc gdyby ktoś chciał odbić prowincję którą oblegasz, jak masz szpiegów i dosyć hajsu możesz też przekupić obrońców
@ThisIsMyDog: @borsiu: @polok20: super, wielkie dzięki podziałało :D zamiast wrzucać 40 dywizji na jedno oblężenie, najpierw pokonałem armię szkocką a potem rozdzieliłem oddziały po 6 pułków na prowincję i jakoś poszło

mam jeszcze troche pytań, jakbym dostał odpowiedz to byloby miło ;p

1. w które technologie inwestować? mam chyba 3 poziom kazdej z nich a juz 10 lat minelo od poczatku gry

2. wg statystyk mam najwyzsza inflację na
@Aureos: 1.rządowa, produkcja, w przypadku Angli morska, normalnie lądowa jak nie potrzebujesz w miarę dobrego wojska,

2. za dużo odkładasz pieniędzy, tam jest suwak daj go całkiem na lewo (tam gdzie masz technologie)

3. te które w danym momencie potrzebujesz :D

4. limit niesławy, za każdą zaanektowaną prowincję do której nie masz roszczeń masz max 4 niesławy, bierz te prowincje które mają 0 lub 2 niesławy, duża niesława = każdy państwo
@Aureos: Jak przeczytalem, ze robiles roczne oblezenie 45k armia to mnie az zęby rozbolaly. Btw - majac w jednej prowincji 45k przeciwko 1k obroncow w twierdzy rozwaz mozliwosc szturmu. Powinno pojsc szybko i sprawnie.